Kniha Stín katedrály - obálka

Stín katedrály

Božská krimikomedie

Autor:

Ilustrace: Pavel Růt

EAN: 9788072035083

Formát: 280 stran, vázaná
Rok vydání: 2003

Hardcover280
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Stín katedrály můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Kdesi ve stínu katedrály je magický prostor, kde se potkáte se svou minulostí. Napíše vám milovaná žena, kterou jste dávno pokládali za mrtvou. Váš přítel je brutálně zavražděn a pohřben hlavou dolů ve vysvěcené kryptě. I vám někdo usiluje o život, ale policie ve vás vidí vraha. A pak je tu někdo, kdo vás odjakživa nezištně miluje i se všemi vašimi obludnostmi. Před takovým se mějte nejvíc na pozoru.

Stín katedrály je alchymickou sloučeninou dvou neslučitelných žánrů: jednak temného thrilleru, jednak zpovědi o ztrátě víry - a o jejím znovunabytí.

"Vstupujeme-li do katedrály, vstupujeme do jiné reality – platí zde vyšší zákony a také nároky na naši morálku jsou vyšší. Málokdo dnes cítí v kostele posvátnou bázeň. Ale pod klenbou katedrály i nevěřící smekají čapku a ztišují hlas v očekávání, že se přihodí něco mimořádného."


Na tuto knihu volně navazuje román Santiniho jazyk.

 

Ohlasy a odkazy:

"Stín katedrály, aneb Božská krimikomedie", Richard Klíčník, iLiteratura.cz, 24. 10. 2003

M. Urban: Stín katedrály - recenze, Skaven, Nokturno.net, 19. 4. 2006

"Stín katedrály: strhující romaneto - až na ten konec", Zdenko Pavelka, Salon deníku Právo, 25. 10. 2003

"Vstoupit do katedrály jako do veřejného domu" - rozhovor s Milošem Urbanem, Petr Matoušek, Salon deníku Právo, 22. 9. 2003

M. Urban: Stín katedrály - recenze, Tomáš Fojtík, Knihovnice.cz, 12. 5. 2006

"Temné stíny gotiky", Pavel Kotrla, Český rozhlas, 24. 11. 2003

 

Recenze v médiích

Urban, Miloš: Stín katedrály
iLiteratura, Richard Klíčník, 24.10.2003

Skládanka detektivního příběhu je smontována velmi šikovně, jen motiv vrahů není úplně racionální, což by u Urbana nikdo ani neočekával a rozhodně to není na škodu. Také celkový obraz knihy je velmi dobře propracován, nálada je velmi kompaktní, barev se vyskytuje málo, stejně jako Sedmikostelí je i Stín katedrály velmi "gotickým".

Překročit stín katedrály
LIDOVÉ NOVINY, Ivan Adamovič, 27.09.2003

(...) Angažovanost, humor, cit pro prostředí a styl, všechny osvědčené autorovy silné stránky Stín katedrály má. Stejně tak typické slabiny, jako je určitá tezovitost a vyumělkovanost, někdy snaha o efekt za příliš vysokou cenu a dvousečná edukativnost. (...) Trilogie jako celek ovšem patří k tomu nejzajímavějšímu, co může česká literatura posledních let nabídnout.

Názory našich čtenářů

Podle mě výborný román
Tereza, Jablonec nad Nisou, 21.05.2010

Tento Urbanův román se mi velmi líbil - a přiznávám, že za to může i knižní Roman:)Byla to další kníha, kterou jsem četla jedním dechem, proto hodnotím jako výbornou.

Nej.
Pí Havel, Rudná, 12.11.2008

Čím to, že lidé zde tak špatně hodnotí? Stín katedráli patří mezi moje nejoblíbenější UM knihy... Ani nevím proč.. možná že mi přišla nejzábavnější. Hlavně jsem si zamiloval slečnu Brochovou.

až na poslední místo...
baudolino@tiscali.cz, , 14.07.2004

Vzhled knihy a tradiční ilustrace Pavla Růta tentokrát výrazně předčí obsah (proto tři hvězdičky - za vzhled, ne jen dvě). Podle mého názoru jde o dosud nejslabší autorovu knihu: chybí gradace napětí, realita se s magičnem tajemně neprolíná, ale nekoncepčně a nelogicky jej střídá. Rozuzlení příběhu se odehraje na dvou stranách bez širší návaznosti na předchozí děj. Knihu mohu doporučit pouze skalním fanouškům Miloše Urbana (Josefa Urbana, Maxe Unterwassera) k založení mezi jiné Urbanálie, kterým bezesporu vévodí Hastrman.

ale je to dobré
Honza, ¨Hradec Králové, 26.05.2004

...kniha je moc pěkná. Je to prostě Urbanův styl. Pravda, že tahle není jako jeho Hastrman (ten je samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší) ale i tak to má něco do sebe..nevadí mi číst o takových morbidních vraždách...knihu nehodnotím jako výbornou z důvodu, že na Hastrmana prostě a jednoduše nemá.

Chce to změnu
sedoka, Ústí n.L., 26.10.2003

Stín katedrály není špatná kniha, jen mě už Urbanovo morbidní a vražedné vidění světa unavuje. Myslím že autor by měl svůj talent vést do ne tak černých končin (viz třeba Poslední tečka za rukopisy). Hastrman byl skvělý, ale tohle už mi moc nesedlo (podobně jako 7kostelí).

05

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Stín katedrály?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek