Kniha Čarodějův učeň - obálka

Čarodějův učeň

Autor:

Originální název: Krabat
Překlad: Radovan Charvát
Ilustrace: Ludmila Zemanová

EAN: 9788072035533

Edice: Mýty, pohádky a legendy
Formát: 424 stran, vázaná
Rok vydání: 2003

Hardcover424
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Čarodějův učeň můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kouzelný příběh o Krabatovi, pocházející původně z Indie a objevující se později v různých obměnách souboje čarodějova učně a mistra v mnoha zemích světa, je příběhem chlapce, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit. Převyprávění lužickosrbské legendy o Krabatovi (Krawatovi, Chorvatovi) z přelomu 17. a 18. století ze slezské Horní Lužice, již nám krásným a poutavým jazykem a předkládá rodák ze severočeského Liberce a známý německý spisovatel Otfried Preussler, je o silách srdce, jež nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání a mohou být zdrojem nenávisti i lásky, zloby, závisti či radosti. Je možné je využívat k dobrému či zlému (neboli k bílé i černé magii, jak se kdysi říkávalo). V tomto věčném souboji vede k osvobození z osidel zla jen cesta pevné vůle a víry v lásku.

 

Ohlasy a odkazy:

"Čarodějův učeň okouzlil i legendu české animace", Nikoleta Zdražilová, Čítárny.cz, 14. 12. 2009

Názory našich čtenářů

Krabat a jeho přitažlivost
Florian Liebeskind, Zlámaná Lhota, 30.05.2010

Souhlasím. Je to napínavý příběh. Akce. Dříve než knihu jsem viděl animovaný film Karla Zemana (1977). A to prosím za totality...Jak dítě jsem se bál čarodějnického mlýna a jeho obyvatel (hlavně Mistr - Havran s rozštíplou zkrvavenou hlavou byl fakt brutální), ale zároveň mě ta temná atmosféra vábila (dobro nakonec přece zvítězilo)! Knížka je asi vice spirituálně laděná, odráží se tam prostředí Lužice a jejích reálií, přírody a střídání ročních dob... Ale u mě jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co jsem dosud četl.

krásné, mýtické, symbolické
Ivka, Vlašim, 31.03.2008

Tuto knihu jsem přečetla již několikrát a jako dospívající dívka viděla v kině její filmové zpracování. Vše ve mě vždy zanechalo hluboký dojem. Dnes si občas přečtu třeba jen úryvky týkající se osvobozující moci lásky a zase mi tečou slzy. V knize se dá vždy najít něco nového. Jsou tam úžasné symbolické obrazy, závislost, touha po poznání, procitnutí, osvobození se z moci zla atd. Tento příběh se pořád bude dotýkat našich duší a proto je pořád tak čtený. Vřele všem doporučuji!

ponurá pohádka s hororovými prvky
verca, olomouc, 14.03.2005

s amatérským divadlem jsme tuto hru před 4 lety hrali, nevim, jestli se nam povedla ta ponurost, kazdopadne ale to bylo vynikajici sousto!

ÚŽASNÝ!!
Hradec Králové, 12.01.2005

Musím říct, že jsem Čarodějova učně začala číst a už se toho nepustila!! je to naprosto úžasný! určitě si to přečtěte!!! =)

Horor
Rokycany, 28.11.2004

Tento snímek jsem v mládí viděl a musím uznat že se mu nevyrovná žádný hraný horor. Např. scéna kopání vlastního hrobu atd. je prostě nezaměnitelná :-)

05

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Čarodějův učeň?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek