Kniha Hřích, zločin, šílenství v čase odkouzlování světa - obálka

Hřích, zločin, šílenství v čase odkouzlování světa

Autor:

EAN: 9788072035656

Edice: Každodenní život
Formát: 416 stran, vázaná
Rok vydání: 2004

Hardcover416
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Hřích, zločin, šílenství v čase odkouzlování světa můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

V období 18. století došlo v souvislosti s osvícenstvím, reformami a revolucemi k hlubokým změnám, jež urychlily sekularizaci celé společnosti. Ta se výrazně promítla do oblasti kriminální politiky a trestního práva. Kniha, stojící na pomezí mezi dějinami idejí a kulturní antropologií, se podrobně zaobírá proměnou konceptu zločinu a jeho vztahem k hříchu, resp. k duševním poruchám a nemocem v 18. století a v prvních desetiletích století následujícího. Zvláštní pozornost je věnována proměně chápání či interpretace zločinů náboženských (zejména rouhačství a svatokrádež), mravnostních, sebevraždy a vraždy novorozeňat. Všechny uvedené problémy jsou analyzovány v několika kulturně i politicky odlišných prostředích: osvícensko-revoluční-napoleonské Francii a habsburské monarchii, s důrazem na české země a Toskánsko.

Recenze v médiích

Hřích, zločin a odkouzlený svět
LIDOVÉ NOVINY, Pavel Himl, 02.10.2004

(...) Studie Hřích, zločin, šílenství v čase odkouzlování světa je zajímavým a inspirativním pokusem o historické zmapování proměn postojů k sexualitě, mateřství a rodičovství. Díky množství dobových pramenů a jejich zajímavé interpretaci je kniha Daniely Tinkové nejen poučná, ale i čtivá.

Názory našich čtenářů

Lili, Praha, 09.09.2004

Hodně těžká četba, ale taky hodně zajímavá. Někdy je potřeba mít po ruce slovník cizích slov, ale jinak je knížka nabitá informacemi a téma je zajímavé a originální. Rozhodně se nedá číst v metru.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Hřích, zločin, šílenství v čase odkouzlování světa?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek