Kniha I na kovbojky občas padne smutek - obálka

I na kovbojky občas padne smutek

Autor:

Originální název: Even Cowgirls Get the Blues
Překlad: Jiří Popel

EAN: 9788072035359

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 392 stran, vázaná
Rok vydání: 2003

Hardcover392
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu I na kovbojky občas padne smutek můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Další z potrhlých próz oblíbeného autora.
Sissy Hankshawová je krásná dívka, kterou příroda obdařila nadměrně velkými palci a vášní pro autostop. Bonanza Jelybeanová si za životní cíl vytkla, aby se každé děvčátko, které po tom touží, mohlo navzdory všem stát kovbojkou. Číňák je výstření poustevník se slabostí pro exotické hlízy, který své potenciální žáky provokuje nepřístupností a poněkud přehnaným individualismem. Dr. Robbins je psychiatr, který s potěšením zjišťuje, že to, co se ukrývá za zdmi blázince, někdy nemusí ani v nejmenším být šílené. Hlavní postavy románu Toma Robbinse mají jedno společné - zbytek světa je vnímá jako ujeté, vyšinuté, handikepované jedince. Jako by se do "normální" společnosti nehodili, a snad i proto je osud u jednoho jezera v severní Dakotě svede dohromady.

Názory našich čtenářů

*****
Nejlepší Robbinsonova kniha
Libuše, 07.03.2016

Líbí se mi tento Robbinsonův tak trochu šílený příběh, plný anomálií a úchylek. Postavy jako Hraběnka nebo Jelly bean mě fascinovaly. Nikdo a nic v příběhu není úplně normální. Spisovatel Robbinson evidentně nezná žádná tabu, a tak se můžeme například dočíst, že hlavní hrdinka Sissy prožila svůj první orgasmus při klystýru, který ji v jejích 15 letech podala její teta. Převážná většina ženských postav, včetně té hlavní, je lesbicky orientována. V celé knize nenajdete jedinou postavu, která by byla obyčejná, nebo v nějakém smyslu průměrná. :-) Mám ráda literaturu tak trochu odtrženou od reality.

a ještě jedna hvězdička navíc
Marcel, Zlín, 27.02.2009

Jedna z nejstarších Robbinsových knih, ale také jedna z nejlepších, tak si ji nenechte ujít. V mé knihovně má čestné místo od roku 1996, kdy u nás vyšla poprvé.

2.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu I na kovbojky občas padne smutek?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek