Kniha O rodičích a dětech - obálka

O rodičích a dětech

Autor:

EAN: 9788072035502

Formát: 144 stran, vázaná
Rok vydání: 2003

Hardcover144
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Třetí próza Emila Hakla líčí setkání dvaačtyřicetiletého Jana Beneše s otcem. Zaznamenává jejich vzájemný rozhovor, který se odehrává během jednoho odpoledne a večera.
Kniha obdržela cenu Magnesia Litera v kategorii próza.

Recenze v médiích

Čtyři knihy na české půdě
TÝDEN, Jiří Peňás, 07.07.2003

(...) V jejich hovoru, který je stále čímsi přerušován a znovu pak zase navazován - jak to na takových mužských toulkách bývá - se v zadním plánu ozývá vědomí, že počet jejich setkání je již pomalu vyčerpán, ovšem to je tu přítomno jen jaksi mimochodem, jen jako sice neodbytné, ale nepřípustně sentimentální faktum. Ti dva se mají rádi, přitom jejich nevyřčená touha po sobě se projevuje v neustálém nervním napětí. (...) Tato mužná citovost, v současném umění tak výjimečná, je nakonec vlastním jádrem Haklova psaní, i když se může na první pohled zdát rozbité do anekdotických střepin. Ale důležité je to, co je v něm konstantní: že se lidé stávají sami sebou teprve ve vztazích k jiným lidem a ty že je třeba stále hledat.

K přečtení
LIDOVÉ NOVINY, grm, 01.02.2003

(...) Haklova třetí prozaická kniha je sevřenější a komornější než předchozí dvě. Vývoj v psychologii obou postav zaznamenáme především díky působení jimi konzumovaného alkoholu. Mizí vzájemný ostych a hovor nabývá na upřímnosti i intimitě. Současně ale tím více vystoupí na povrch věkový rozdíl i zasuté bariéry. Emil Hakl opisuje své texty ze života a jsou to příběhy čtivé a čtenářsky atraktivní. Platí to i o jeho nejnovější próze.

Osobní obrazy ve zpomaleném čase
PRÁVO, Petr Pýcha, 28.01.2003

(...) "Rodiče a děti" ukazují, že Haklova síla spočívá ve vytváření čistě osobních obrazů okolního světa, se zpomaleným plynutím času, v zachycení velkých dramat na miniaturách upachtěné všednosti, plného pocitových odstínů. K tomu však Hakl potřebuje dostatečný prostor pro svou autorskou řeč. Když se však o něj nechá připravit svými postavami, poznáváme z něho samého, jak se nám představil před dvěma lety v debutu Konec světa, tentokrát jenom část.

Názory našich čtenářů

Docela vtipné
Lenka, České Velenice, 29.07.2008

Kniha je vlastně jedním dlouhým dialogem otce a syna. Role jsou pevně rozdělené, otec malinko moralizuje, syn se kvůli tomu čílí. Historky jsou docela vtipné, ale to je vše. Přečtu, odložím a už se ke knize nevrátím.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu O rodičích a dětech?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek