Kniha Paměti - obálka

Paměti

Autor:

Originální název: Mémoires
Překlad: Danuše Navrátilová

EAN: 9788072035632

Formát: 392 stran, vázaná
Rok vydání: 2004

Hardcover392
Argo

Doporučená cena: 339,- Kč

Objednávka: Knihu Paměti můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Šahbanú Farah, třetí žena posledního íránského císaře, se rozhodla promluvit. Vypráví svůj příběh lásky k manželovi i k vlasti. Příběh, který začal jako romantická pohádka.
Jedenadvacetiletá Farah se provdá za Muhammada Rezu Pahlavího a život mladé dívky se v průběhu několika málo měsíců od základu změní. Píše o ní světový tisk a po pár letech je mladá královna korunována íránskou císařovnou. Přivede na svět čtyři děti a přitom plní své panovnické úkoly... O dvacet let později se sláva mění v noční můru: demonstrace, krvavé bouře, spěšný odjezd již vážně nemocného šáha, exil bez možnosti najít trvalé útočiště, protože s novým íránským režimem chtějí zůstat zadobře všechny státy světa.

Recenze v médiích

Subjektivní paměti íránské císařovny
LIDOVÉ NOVINY, Eduard Gombár, 12.06.2004

(...) Paměti velice vzdělané, ctižádostivé, vznešené a majestátní íránské císařovny jsou velmi subjektivní. Pro historika jsou velmi cenné autobiografické pasáže první části z mládí, odhalující původ císařovny z vysoké íránské společnosti a bourající mýtus o nesmělé studentce z lidu. (...) Neobjektivita se projevuje i v jejích neustálých obavách z relativně málo vlivných komunistů, kteří chtěli "proměnit Írán v sovětskou republiku, jež bude sloužit zájmům Kremlu i náboženských fanatiků". (...) Podle pamětí při krvavých událostech "naši vojáci stříleli jen na žháře, lupiče a členy ozbrojených komand".

Názory našich čtenářů

paměti
31.08.2008

Mám ráda skutečné příběhy a vůbec mě nevadí že je to subjektivnější.... mě se četla velmi dobře (i když je to taková bichle :-D )

Lili, Praha, 13.09.2004

Zajímavá knížka, ale opravdu spíš subjektivní, i když je to pochopitelné, vzhledem k tomu, že autorka je členka královské rodiny. Zpočátku jsem měla problém se do pamětí začíst, pak už to bylo zajímavější.

02

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Paměti?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek