Kniha O létajících objektech - obálka

O létajících objektech

Autor:

Ilustrace: Miro Švolík

EAN: 9788072035762

Formát: 192 stran, vázaná
Rok vydání: 2004

Hardcover192
Argo

Doporučená cena: 259,- Kč

Objednávka: Knihu O létajících objektech můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

"Člověku nakonec nezbude, než sám na sobě provádět vivisekci. Ale musí to dělat nestranně, to znamená s určitou dávkou cynismu. Protože kdyby to dělal se zadostiučiněním nebo dokonce s radostí, tak by se z něj stal buď magor, nebo snob", říká vypravěč textu s názvem Blízká setkání z této knihy. Spisovatel se v ní vrací zpět k žánru povídky, tentokrát obohacené o nové vypravěčské prvky, zároveň však zůstává věrný svému sebeironickému stylu, který dokáže ve čtenáři vyvolat pobavený smích a mrazení v zádech současně. Vždyť: Jak je to dlouho, co takhle žijem? Kudy zpátky ke křižovatce, kde by se to dalo ještě zachránit? Žijem akorát ze slov? A jak ty se cítíš v tomto životě?
Dvanáctou povídku souboru tvoří fotografický cyklus tzv. fotopovídka, jejímž autorem je Miro Švolík.

Recenze v médiích

Hakl, Emil: O létajících objektech
iLiteratura, Marta Ljubková, 10.05.2004

Nový Emil Hakl je nový, chce se zvolat hned v úvodu recenze. Zatímco všechny jeho předcházející knihy byly trapně stejné, poslední povídkový opus O létajících objektech přináší překvapivě svěží a čerstvý prozaický vítr do autorových doposud mírně zatuchajících vod.

U Hakla se dál mlátí pantem. Sympaticky
MF DNES, Alice Horáčková, 21.04.2004

(...) Jak už to Emil Hakl umí, výstižně popisuje současnost, nejčastěji pražskou, "neklidné frajírky a staré fotry, pipiny s holými pupíky, falešně ulízané šmejdy a supernejisté hiphopy". Naprogramovaný svět namyšlených snobů a zdánlivě spokojených tupců staví proti světu nenadálých úkazů, které se nedají ovlivnit, přivolat ani zrušit. Náhle vyrostlý kopec za obchodním domem s navezenými stromy a narolovanými trávníky, bezruký číšník s obličejem manekýna, zastřelený pes, exekutor, který píše básně, prostitutka, která dokáže vystihnout podstatu bytí.

Beneš se zasloužil o povídku
TÝDEN, Jiří Peňás, 19.04.2004

(...) Haklův hrdina bodově, pointilisticky zachycuje jednotlivé jevy a hovory, historky, do kterých vstoupí, vyslechne je, chvíli s nimi je, a poté je zase opustí. Postavy, většinou stejní outsideři, které se ve vypravěčově zorném poli ocitnou, se načas otevřou, vypovědí svůj příběh, a pak opět zmizí, tak, jak se uzavře povídka, neboť jim, stejně jako životu, není dána pointa. To neznamená, že nemají svou dramatičnost a tragiku: právě naopak, Hakl zachycuje rozpadání vztahů, které drží pohromadě jen silou věčné vůle s někým být, vůle, jež je zároveň nejvíce ohrožuje a rozbíjí.

Názory našich čtenářů

*****
Série povídek má svá slabší místa, ale jako celek je skvělá
Laco Toušek, 05.01.2012

U Hakla je v celku jedno, jde-li o povídky či román, neboť jeho styl mu poměrně jednoduše a bravurně dovoluje obsáhnout oboje. Série povídek má svá slabší místa, ale jako celek je skvělá.

Hakl ide dalej
Jaro B., New Haven, 05.10.2004

Precital som od Emila Hakla uz stvrtu knihu a hoci to uz nie je ten ostry a silny pozitivny sok, ako ked som cital prvu Konec sveta, dokaze autor ponuknut krasne zazitky. Myslim ze Emil Hakl patri medzi najzaujimavejsie zjavy ceskej literatury za posledne roky. O letajicich objektech je kniha vyborna. Chytala ma obava ci autor dokaze udrzat vysoko polozenu latku predoslych knih a zda sa mi ze ju este drzi aj ked neprekracuje, ale to moze byt moj osobny pocit. Mam pocit ze niektore poviedky mali nevyraznu pointu, avsak knihu vrele doporucujem.

2.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu O létajících objektech?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek