Kniha Červený trpaslík 4. - Pozpátku - obálka

Červený trpaslík 4. - Pozpátku

Autor:

Originální název: Backwards
Překlad: Ladislav Šenkyřík

EAN: 9788072036479

Formát: 258 stran, brožovaná
Rok vydání: 2005

Paperback258
Argo

Doporučená cena: 238,- Kč

Objednávka: Knihu Červený trpaslík 4. - Pozpátku můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Kniha uzavírající základní tetralogii korespondující s kultovním seriálem televize BBC. Dave Lister konečně našel cestu zpátky na planetu Zemi. Což je pochopitelně skvělé. Méně skvěle už vypadá, že čas zde neběží tak docela správným směrem. A pokud se Listerovi nepodaří planetu včas opustit, bude si muset znovu projít pubertou. Pozpátku.
Naštěstí má kamarády z posádky, kteří ho přijdou zachránit. Což je pochopitelně skvělé. Méně skvělé se ale zdá, že jde o robota s hyperaktivním čipem pocitu viny, bytost, která se vyvinula z koček, a jednoho mrtvého člověka. A pokud se jejich záchranná mise nezdaří, Lister bude dál mládnout, až se stane miminkem, pak embryem… Kniha uzavírající základní tetralogii korespondující s kultovním seriálem televize BBC, jehož scénář však v mnohém přesahuje a rozvíjí, přináší zcela zbytečné, ale o to zásadnější potvrzení autorova výsadního postavení na špičce současné britské humoristické produkce.

Recenze v médiích

Humor
LIDOVÉ NOVINY, Eva Zídková, 07.05.2005

(...) Děj začne ve chvíli, kdy se Rimmer, Kryton a Kocour vracejí do zrcadlového vesmíru, v němž čas i vše ostatní běží pozpátku, vyzvednout Davida Listera. (...) Smířit se s mluvením pozpátku a prožít si znovu pubertu, to ještě jde, ale chodit zde na záchod nebo se oddávat sexu, to už je na pováženou... Originální, leckdy obscénní a zejména humorné příhody i tentokrát zaútočí na bránice čtenářů.

Grant, Rob - Červený trpaslík 4. - Pozpátku
Knihovnice.cz, alza, 06.04.2005

(...) Po Grantově Kolonii mi Pozpátku přišlo jako slabý odvárek, co se potrhlých vtipů týče, ale na druhou stranu nejde rozhodně o příběh vytvořený umělým poslepováním gagů. Doporučovat čtenářské publikum pro tuto knihu je zřejmě úplně zbytečné. Kdo neví, oč jde, měl by si celou tetralogii přečíst od začátku a fanouškové pravděpodobně nebudou s pořizováním váhat.
Hodnocení: 75%

Názory našich čtenářů

Tak to se nepovedlo...
04.04.2006

Film je stokrat lepsi...je to proste provar

*****
Je fakt nejlepší!
peterk, Hodonín, 03.10.2005

Vsechny dily jsou uplne bezvadne, ale tenhle je opravdu nejlepsi (pise fakt lip nez Naylor)!! Urcite ctete vsechny dily!!!!! Fakt super!!!!! Bezva!!!!! Skvele!!!!!!! Spicovni!!!!!!! Uzasne!!!!!!!! Naprosto nepopsatelne!!!!!!

NEJ NEJ NEJ NEJ TRPASLIKK VUBEC!!!!
Sedon, sedon@seznam.cz, Triton :), 13.09.2005

Toto doporucuju....vubec neni pravda jak tu nekdo psal ze tam nejsou vtipy...no..je jich torchu min to je pravda....ale kdyz to poradne vnimate..tak se lochnite furt...a nahodou..je to nepinavi jak neco..i kdyz to znate nektere pasaze z filmu...opravdi pri cteni nekterych casti me tuhla krev v zilach...CHECK IT!!!

Nejhorší Červený trpaslík
Flip (jinak veliký fanda!!), Frýdek-Místek, 29.05.2005

Po vydařené trojici červených trpaslíků se mi tenhle zdá dost nevydařený. Vtipy nic moc, film byl stokrát lepší. Grant a Naylor by měli psát společně a ne každý zvlášť, protože jinak to líp neumí ani jeden. Vyčpělé a ten překlad...no ten překlad je strašný.

TOP-Tom
19.03.2005

Již dlouho jsem tento titul očekával a sledoval, jak si vede na Argu v pořadníku. Když se jednoho nehezkého dne propadl RD4-Backwards z první desítky až ke konci stovky, přepadl mě smutek, trýzeň a beznaděj. S pocitem, že slíbené vydání v roce 2004 se asi nestihne, jsem dostal strach, že si z nás jen někdo dělá srandu. Ale naštěstí už je to tady ... po třech milionech letech čekání jsme se konečně dočkali ... Snad mohu mluvit za všechny lidi z xRD ... ><((( _°°> A ještě něco ... jen aby ses tím trapným machrováním nezadusil, gogo :P

15

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Červený trpaslík 4. - Pozpátku?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek