Kniha Michaela - obálka

Michaela

Události v klášteře svatého Anděla

Autor:

EAN: 9788072035694

Formát: 125 stran, vázaná
Rok vydání: 2004

Hardcover125
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Michaela můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

S. je zločinec na útěku. Doposud vyvázl z každé pasti, kterou mu nastražila policie. Když se však dostane do ženského kláštera v horách a je mu poskytnut azyl, zjišťuje, že přežít tu v klidu jediný týden spolu s pěti mladými ženami a jednou tajemnou bytostí může být nad lidské schopnosti – a že při tom brzy jde o život.
Max Unterwasser je pseudonym začínajícího autora. Vyhrazuje si upozornit, že jeho malý erotický horor je určen čtenáři mužského pohlaví a libertinského založení, a sám Michaelu lapidárně charakterizuje takto: „Je to příběh, který začíná jako pubertální fantazie a končí jako postpubertální noční můra.“

 

Ohlasy a odkazy:

"Šest jeptišek v klášteře", mmartina, Knihovnice.cz, 3. 12. 2004

Názory našich čtenářů

Rozpačitá...
hana kubikova, Praha, 11.02.2005

Porno-horor? Koupila jsem jen proto, že v anketě Lidových novin doporučoval Miloš Urban. Až pak mi došlo, že je to celé fikce na druhou a Miloš Urban je i autorem tohoto svérázného dílka. Ale fakt to asi není román pro ženy... Sexuální život (a smrt:-) podivných jeptišek v klášteře, kde se znenadání objeví jakýsi desperát na utěku, mě opravdu moc nevzal. A tajemství sestry Michaely s šedýma očima... Brrr.... Já myslím, že mu ty konce prostě nejdou...

odraz ode dna?
baudolino@tiscali.cz, , 09.08.2004

Delší povídka nebo kratší novela páně Urbanova směle konkuruje jeho poslednímu románu. Ač opětovně plná bizarního násilí a syrového sexu, tentokrát usazena v pevném rámci, kde postavy konají (a hynou) tak, jak jim je předurčeno již od počátku. Závěr, který u Urbana často přechází v těžko stravitelný vizionářský úlet (Sedmikostelí i Hastrman) je tentokrát skutečným vyvrcholením a logickým zakončením děje. Pěkný bohatý jazyk, vynikající řemeslná úprava (jako vždy Růtovská) s neodmyslitelným lascivním symbolem ukončujícím kapitoly. (Nakonec mě pobavilo i to, že jsem podle příjmení S. a moje žena je Michaela.) Už teď se těším na další knihu!

Zajímavé
sedoka, UL, 29.05.2004

Velmi zajímavé a v české literatuře ojedinělé dílko. Podle stylu typuji na autora M.Urbana- už by ale mohl přestat s těmi vraždami a sexem..

03

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Michaela?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek