Kniha Rakovinu nevyléčíš - obálka

Rakovinu nevyléčíš

Autor:

Originální název: No Cure for Cancer
Překlad: Jiří Pilucha
Ilustrace: Pavel Růt

EAN: 9788072036035

Formát: 192 stran, vázaná
Rok vydání: 2004

Hardcover192

Kniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Dokořán.

Argo, Dokořán

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Rakovinu nevyléčíš můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Smrtící gagy z arzenálu ultračerného humoru. Dynamitové nálože odpálené pod svatými tabu politické korektnosti. Drogy, sex, smrt, hovězí, rakovina plic, Ježíš v McDonaldu, uříznuté penisy... a překvapivě vážný podtext, jakmile odezní chuť ostrého koření. Americký spisovatel, hudebník, herec a režisér Denis Leary napsal Rakovinu nevyléčíš v roce 1990 původně jako jevištní monolog pro Mezinárodní umělecký festival v Edinburghu a navzdory protestům z jistých kruhů za ni získal Cenu kritiky. Následně byla Rakovina provozována v londýnském West Endu, v New Yorku, doznala knižní podoby, televizního zpracování a úvodní píseň Jsem kokot zabodovala v nezávislých hitparádách.

Názory našich čtenářů

nekompromisně brutálně černej humor
Machata, Praha, 18.03.2009

Byla to kniha kterou mi doporučila máma, když sem se pohyboval v pubertě, jistě znáte pocity puberťáků vůči rodičům, a tak sem tomu moc nedával a oddaloval a oddaloval, až sem se k této perfektní knize dostal. Dodnes nelituji té jedné hodiny (skutečně-tak dlouho mi trvalo prokousat se houštinou nikdy neumírajícího monologem způsobeného smíchu) nekompromisně brutálně černého humoru, který má vlastně dost protiamerický podtext. Děkuji své matce a Dennisi Learymu za tuto bezkonkurenčně nejlepší knihu , v hlavě (pamatuju si jí skoro nazpaměť) a hlavně ve svojí knihovničce.

NEUVĚŘITELNÉ UVĚŘENÍ
Tereza Ptáčková, Most, 26.01.2008

Tuhle knížku jsem snad jako první přečetla jedním dechem...za občasného (nebo spíš častého)dusení z fakt drsnýho smíchu...podání černého humoru v této knížce je jakousi filosofickou úvahou, která nám nabízí neskutečně skutečný pohled na dnešní konzumní společnost...

NAPROSTÁ JEDNIČKA
Traxina, Klatovy, 21.04.2005

Tuto knihu jsem náhodou objevila v jednom plzeňském knihkupectví, koupila ji svému příteli k Vánocům, a dnes toho lituji - měla jsem si ji nechat! Naprosto strhující one-man show s perfektně vyvedeným stylem podání, smíchy jsem brečela a když jsem se zamyslela nad podstatou autorových sdělení, v mnohém jsem se s ním shodla. DOPORUČUJI VŠEM, kteří mají vlastní názory!

Nadherycka:))
28.03.2005

::Toto je velmi ,,krasny cerny humor..doporucujii naprosto vsem..kterii.............

Léčba šokem a humorem
Martin Buba, Třinec, 04.10.2004

Knihu 'Rakovinu nevyléčíš' jsem četl ve vlaku na trase Praha-Ostrava a musím říct/napsat/, že naposledy jsem se takhle nasmál při čtení 'Jistě, pane ministře'. I když je fakt, že 'Rakovina' je o pět tříd drsnější a asi je vážně jenom pro toho, kdo má černý humor opravdu rád.

05

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Rakovinu nevyléčíš?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek