Kniha Král úletů - obálka

Král úletů

Autor:

Originální název: Confessions of a Crap Artist
Překlad: Robert Hýsek

EAN: 9788072036028

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 208 stran, vázaná
Rok vydání: 2004

Hardcover208
Argo

Doporučená cena: 249,- Kč

Objednávka: Knihu Král úletů můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Jeden z motivů tohoto velice pozoruhodného Dickova románu, který výjimečně nespadá do kategorie science fiction, představuje mimo jiné také ošidnost individuální perspektivy. Román je psychologickým dramatem o jednom milostném trojúhelníku a napjatých vztazích několika vyšinutých jedinců, odehrávajícím se v Kalifornii padesátých let.

Recenze v médiích

Dick, Philip K. - Král úletů
Knihovnice.cz, racer, 15.11.2004

(...) Král úletů je velmi poutavá kniha s propracovanými postavami, jejichž psychologii Dick zkoumá opravdu do hloubky. Na to jsme ostatně zvyklí i z jeho dalších (sci-fi) knih. Autor rovněž dokonale vystihuje prostředí amerických poválečných let se svými výstřelky jako je sdružování vyšinutých příslušníků středních tříd za účelem očekávání konce světa.
Tuto knihu bych doporučil především těm, kteří mají rádi Dicka v jeho tradičnější podobě a touží odhalit jeho další tvář, nebo těm, co mají zrovna chuť si přečíst román, nad kterým je třeba trochu přemýšlet.

Názory našich čtenářů

*****
Krásné
Holata Jiří, 11.05.2015

Král úletů, kniha, se kterou jsem měl ze začátku trochu problém. Snad jako jediná kniha od Philipa Dicka to není sci fi, do děje vtahuje pomalu, ale zato stále více intenzivněji. Děj se odehrává na venkově v okrese Marin, Kalifornie, v 50. letech. Hlavní postava, Jack, převypravuje svůj životní příběh. Není ovšem sám. Za hlavní postavy můžeme označit jeho sestru Fay s manželem Charleym a jejího milence Nathana, kteří dohromady tvoří skládanku osudů a popisu stavu střední vrstvy americké společnosti. Zatímco Jack je snílkovský blázen, který se nechá lehce ovlivnit svou bludnou představivostí, Fay je panovačná, racionálně, ale krátkozrace uvažující vyspělá žena s občasným chováním malého děcka. Musí mít vše co si zamane a nebojí se přitom bortit vztahy se svým manželem a okolím. Charley, to je typický americký buran, občasný násilný alkoholik. Je bohatý, vlastní továrnu a své ženušce postavil vysněný barák. Jeho pravým opakem je Nathan, vzdělaný, s touhou žít si svůj pokojný život se svoji krásnou ženou Gwen. Co se stane, když se osudy těchto jedinců střetnou?
Kniha dokonale sleduje lidské povahy, myšlení, vztahy a psychologii hlavních postav. Nebudete mít klid, dokud nedočtete poslední stránku. A někdy je to čtení opravdu moc smutné.

Král románů
Šimon Slavík, Praha, 25.03.2008

Román nemá s Jackem Isidorem, titulním Králem úletů, zas tak moc společného. Je spíš jen jednou z loutek osudu, kterých je v románu hned několik. Je svědkem rozpadu manželství jeho sestry Fay s trochu buranským Charleym, navázání jejího poměru s novým a čerstvě ženatým sousedem Natem a věštění konce světa. Román sleduje život jedné, resp. dvou, kalifornských středostavovských rodin, které se potýkají se svými démony. Kniha je dokonalou studií lidské povahy, myšlení a mezilidských vztahů. Děj se zpočátku odvíjí plynule jako jednotlivé etudy ze života hlavních postav, pak se dramaticky stočí jedním směrem a nabere fantastické tempo aby skončil tak, jak končí většina problémů v lidském životě. Díky tomu, že má Král úletů hned několik vypravěčů, získáme na každou událost pohled hned z několika stran, což nám umožňuje do děje proniknout lépe, dalo by se říct až na dřeň. Král úletů nemá chybu. Škoda, že Philip K. Dick nenapsal víc takovýchhle nesci-fi románů, protože i ty mu jdou lépe než na jedničku.

pro dickofily...
misstake, , 03.02.2006

Kdybych nebyl totální fanda Dicka, tak bych po této knize asi nesáhl. Ale je zajímavé přečíst si, že Dick uměl stvořit i něco jiného. I když to není úplně sci-fi, tak tam nalezneme některé tradiční atributy Dickových děl, typické jsou hlavně ty postavy, které neví, co se sebou a jen tak bloumají životem; občas tam jsou i narážky na sci-fi. Možná je to místy nuda, ale pro Dickofily zajímavé zpestření.

Skvělé
Třebíč, 13.11.2004

Líbí se mi skvělý překlad a též mapka oblasti ve které se odehrává děj knihy-lze si pak vše lépe představit.Jen více takových knih!

1.24

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Král úletů?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek