Kniha Den, kdy jsme se opili dortem - obálka

Den, kdy jsme se opili dortem

Autor:

Originální název: The Stories of William Trevor
Překlad: Lenka Urbanová

EAN: 9788072037445

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 168 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover168
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Den, kdy jsme se opili dortem můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

V povídkové tvorbě je irský spisovatel William Trevor (1928) právoplatným nástupcem svého krajana Jamese Joyce a jeho slavných Dubliňanů. Vychází z irské lidové vypravěčské tradice a přetváří ji po svém: jeho naturalistické, slohově hutné a na významy bohaté texty vyprávějí o nehrdinských hrdinech všedního dne, jejichž napohled obyčejný život bývá v skrytu často až bizarní a plný všech možných lidských vášní i agonií. Trevor má pronikavé oko pozorovatele vnějších i vnitřních dějů, což mu spolu s vytříbeným jazykovým citem dovoluje spisovatelsky obstát i stranou módních trendů, a zůstat tak naprosto svůj. Českému čtenáři se už představil povídkovým výborem Andělé v Ritzu a novelou Děti z Dynmouthu.

Recenze v médiích

Trevor, William: Den, kdy jsme se opili dortem
iLiteratura, Markéta Musilová, 06.10.2006

Povídková kniha Den, kdy jsme se opili dortem obsahuje jedenáct Trevorových povídek ze 60. a 70. let, jež jsou jen nepatrným zlomkem rozsáhlé povídkové tvorby tohoto plodného autor (autor jich prozatím napsal více jak 1500).

Únor: William Trevor
LIDOVÉ NOVINY, Ondřej Horák, 02.03.2006

(...) Knihou měsíce LN se stal výbor povídek irského autora s názvem Den, kdy jsme se opili dortem. (...) Krátké prózy Williama Trevora jsou totiž z hlediska estetických kvalit opravdovou lahůdkou, o to působivější, že na čtenáře od první řádky „nedělají ramena“. Nanejvýš příjemné je rovněž setkání s jejich postavami - autorovým oblíbeným místem je totiž svět, kde si lidé o sobě nic nenalhávají.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Den, kdy jsme se opili dortem?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek