Kniha Pavana za mrtvou infantku - obálka

Pavana za mrtvou infantku

Autor:

Originální název: Pavane für eine verstorbene Infantin
Překlad: Radovan Charvát

EAN: 9788072037162

Edice: Současná světová próza
Formát: 137 stran, vázaná
Rok vydání: 2005

Hardcover137
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Pavana za mrtvou infantku můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

V románu Pavana za mrtvou infantku vypráví Libuše Moníková slovy Francine Pallasové svůj příběh emigrantky, příběh ženy, která odešla roku 1968 z Prahy. Celým textem prostupuje pocit odcizení a zranitelnosti, vzpomínky na Prahu a na české pověsti. Na univerzitě Francine přednáší v seminářích o Arno Schmidtovi, Franzu Kafkovi a ženské literatuře. Bolest nad ztrátou Prahy, každodenní drobná zraňování, zakrnělé pozůstatky minulé, ale ještě ne zcela odeznělé války, jež se objevují v podtextu a jež Francinin odcizený, vše do podrobností rozebírající pohled nemůže přehlédnout – to vše se záhy lokalizuje v kyčelních bolestech.

Recenze v médiích

Moníková, Libuše: Pavana za mrtvou infantku
iLiteratura, Alena Wagnerová, 26.06.2006

Na podzim roku 1977 mi Libuše Moníková, mladá Češka žijící ve Spolkové republice, poslala na doporučení Růženy Grebeníčkové rukopis svého románu Die Schädigung (Újma). Se svými dvěma knihami vydanými v Německu jsem pro ni byla etablovaná autorka, od níž si mohla slibovat pomoc a povzbuzení na své začínající pouti po německých nakladatelstvích. Její text mě nijak zvlášť nezaujal a dnes už také vím proč.

Moníková, Libuše: Pavana za mrtvou infantku
iLiteratura, Radovan Charvát, 26.06.2006

Geneviève a Greta v Paříži. „Elle est gâtée,“ říkám, „spoiled, rozmazlená.“ „Tu exagères,“ odpovídá Geneviève. Kočka je pružná, elegantní. Vedle jídelního stolu je malé zamřížované okénko, se zdviženým ocasem se tedy protáhne mřížkou dovnitř, balancuje na šikmé úzké římse a vyvolává obdiv, což dobře ví.

Názory našich čtenářů

Vyborna kniha
Petr Weidner, Darmstadt - Nemecko, 23.03.2008

Literárně velice zajimavé a kvalitní dílo naprosto převyšujicí standart. Dnes již nežijící autorka s velice citlivým tahem pera výstižně popisuje mnohdy zcela nepřekročitelnou propast mezi realnym světem, kde emigrant žije a v nemž se pohybuje a jeho intimním, citovým - de fackto - skutečným vnimáním svého okolí. Absolutně vynikajicím způsobem napsaná věc, kde je pomerně neomylně a v řade polohách autenticky zachycen duševní rozměr emigrace a její dimenzi odcizeni, kterou v sobě nese. Lze jen doporučit. Jde skutečně o vynikající literárni zážitek.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Pavana za mrtvou infantku?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek