Kniha Poslední kabalista z Lisabonu - obálka

Poslední kabalista z Lisabonu

Autor:

Originální název: Tha Las Kabbalist of Lisbon
Překlad: Květa Palowská

EAN: 9788072036837

Formát: 384 stran, vázaná
Rok vydání: 2005

Hardcover384
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Poslední kabalista z Lisabonu můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Historický román z Portugalska 16. století o brutální vraždě a pátrání pomocí kabaly. Ulicemi Lisabonu se šíří nedůvěra a strach. Uznávaný a mocný kabalista Abraham Zarko, zasvěcený mystice i v době, kdy portugalští Židé musí nuceně přijímat křesťanskou víru, byl zavražděn, a co víc, po boku mrtvého ležela nahá dívka. Abrahamův synovec Berekjáš, nadaný mladý iluminátor rukopisů, pátrá po vrahovi svého strýce a prostřednictvím kabaly objeví stopy, které ho přivedou ke strašnému tajemství.

Názory našich čtenářů

Slabé a
PeS, , 13.10.2006

Kniha je podivnou směsicí rádobykabaly a autorových představ o 16. století. Navíc se autor projevuje jako popisný maniak, neustále někoho charakterizuje a nedá si pokoj, dokud čtenář nemá 'přehled' o všech 817 postavách... Jeho scény masakrů jsou až obsedantně sadistické. Navíc je to možná nějak divně přeloženo - protože si buď autor, nebo překledatelka plete vnuka a synovce a navíc vypravěč (kniha je 'jakoby' rukopis ze 16. století) měří v centimetrech, metrech a dokonce i v kilometrech! Kromě toho mluví jako přísně věřící Žid explicitně o sexu a toto slovo (jak časté asi v 16. století!) často opakuje. Dějově i formálně blábol, nic víc.

dobré
26.02.2006

napínavá a temná detektivka psaná naturalistickým stylem. poutavá četba, ve které je možno něco se dozvědět i o lisabonu na počátku 16. století. nesliboval jsem si hluboké filozofické úvahy a text mě dobře pobavil.

Slabé
Země, 21.02.2006

Souhlasim s ostatnimi nazory. Snad jen grafická úprava je velmi povedená.

Lili
12.09.2005

Zajímavé, docela čtivé, ale vůbec to nemá nic společného s 'mnohovrstevnatým kabalistickým románem' slibovaným v úvodu. Je to normální, trošku detektivní příběh, který by se mohl odehrávat i v dnešní době a v kterékoliv jiné kultuře.

nedoporucuji!!
07.09.2005

kniha budi v kupci dojem, ze tu pjde o neco blizkeho trebas foucaltovu kyvadlu, faktem, ale je, ze jde spise o povrchni plavbu lidovou kabalou, nezli o neco ice, styl je chudy, tempo sice pomernne velke, jak ma u detektivky byt, ale znalost realii nedostatecna

05

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Poslední kabalista z Lisabonu?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek