O procesu civilizace, 1. díl
Sociogenetická a psychogenetická zkoumání, 1. díl: Proměny chování ve světských vyšších vrstvách ZápaduAutor: Elias Norbert
Originální název: Über den Prozeb der Zivilisation: soziogenetische und psychogenetische Untersuchungen
Překlad: Alena Bláhová
ISBN: 80-7203-838
EAN: 9788072038381
Edice: Historické myšlení
Formát: 340 stran, vázaná
Rok vydání: 2007
Hardcover340Argo
Doporučená cena: 398,- Kč
Objednávka: Knihu O procesu civilizace, 1. díl můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 20%.
Anotace:
Ústředním tématem knihy jsou především dlouhodobé procesy transformace společenských a osobnostních struktur. Jak se vyvíjela západní civilizace? Na čem je založena? A na základě jakých podnětů a příčin se rodila? Přesto se v případě Eliasova díla nejedná ani o nějaký popis „evoluce“ v duchu 19. století, ani o zkoumání „proměn společnosti“ v duchu století následujícího. Eliasova práce (již v době nástupu módní marxistické vlny na Západě 60. let málokdo věnoval pozornost) představuje základ nedogmatické, empiricky fundované sociologické teorie sociálních procesů.
Recenze v médiích
Od primitivního k civilizaciLIDOVÉ NOVINY, Miloš Havelka, 3.3.2007 (...) na konci 30. let, kdy Norbert Elias psal knihu O procesu civilizace, (...) šlo o převratnou změnu perspektivy. Imponující je rozsah kulturně a sociálně historického materiálu, s nímž Elias pracoval, i způsob, jak s ním zacházel. Po rozvinutí nejširších teoretických předpokladů civilizačního vývoje uvádí pramenné zprávy k jednotlivým jevům a pak připojuje konkrétní výklad významu jednotlivých kulturních změn.
Napište vlastní komentář
Četli jste knihu O procesu civilizace, 1. díl?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.