Kniha O boji králů a údělu spravedlivých - obálka

O boji králů a údělu spravedlivých

Kronika Franků. Dějiny v deseti knihách

Autor:

Originální název: Historiarum libri decem
Překlad: Jaromír Kincl

EAN: 9788072035977

Edice: Memoria medii aevi – Paměť středověku
Formát: 520 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover520
Argo

Doporučená cena: 448,- Kč

Objednávka: Knihu O boji králů a údělu spravedlivých můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kronika Franků tourského biskupa Řehoře představuje jedinečný pramen o historii francké říše 5. a 6. století. Díky svému rodovému zázemí (Řehoř pocházel z pokřesťanštěné, galorománské senátorské rodiny, která po generace zastávala vysoké světské i duchovní funkce) mohl nejslavnější francký spisovatel pronikat již od mládí do změti politických střetů, které ovládaly život ve francké Galii. Jako tourský biskup pak udržoval velmi intenzivní styky s místním duchovenstvem, vlivnými aristokraty i příslušníky městského patriciátu. Především pro tyto vrstvy se někdy v poslední čtvrtině 6. století rozhodl sepsat dějiny franckého království od jeho počátků až po jeho současnost.

Názory našich čtenářů

Dějiny pro náročné
markthrone@post.cz, , 13.07.2007

Dílo Řehoře z Toursu popisuje dobu od biblického stvoření světa po konec 6. století, se zaměřením na dobu, ve které autor žil. Kronika nesleduje vyloženě chronologicky historické události, ale věnuje pozornost i obyčejným událostem církevním a světským. Kniha je psána svérázně a autor často přeskakuje z tématu na jiné, aby se po několika kapitolách vrátil zase k původní linii. Orientaci v textu naštěstí usnadňuje bohatý poznámkový aparát. Kniha je sice psána těžkopádně, nicméně poskytuje vzácné informace z temných a krvavých dějin přelomu pozdní antiky a raného středověku...

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu O boji králů a údělu spravedlivých?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek