Kniha Mluví k vám Ferdinand Peroutka - 2. díl - obálka

Mluví k vám Ferdinand Peroutka - 2. díl

Rozhlasové komentáře rádia Svobodná Evropa (1960–1969)

Autor:

EAN: 9788072035779

Formát: 554 stran, vázaná
Rok vydání: 2005

Hardcover554
Argo

Doporučená cena: 349,- Kč

Objednávka: Knihu Mluví k vám Ferdinand Peroutka - 2. díl můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Druhý díl výboru promluv Ferdinanda Peroutky psaných pro československé vysílání RFE navazují svým charakterem na díl první. Liší se snad jen tím, že zatímco léta padesátá mohl Peroutka komentovat jako „účastník“, v dalších letech se přece jen projevuje, že mu chybí přímý dotyk československé reality, bezesporu se také mezi řádky projevuje rostoucí rozčarování z pojetí smyslu existence RFE. Přesto se čtenáři dostávají do rukou texty, které mu dovolují nahlédnout zpět do světového dění dvou nikoli bezvýznamných desetiletí minulého století a znovu si oživit dobu, která představovala permanentní spor mezi Západem a Východem, často spíš spor „mocných“ či po moci bažících, kteří nezřídka své diskuse vedli na území a prostřednictvím států malých. Oba díly obsahují poznámky, jmenné rejstříky, díl třetí pak fotografickou přílohu vztahující se ke všem třem dílům zároveň.

Recenze v médiích

Publicistika
LIDOVÉ NOVINY, Petr Zídek, 23.04.2005

(...) Peroutka se v komentářích představuje jako bystrý pozorovatel mezinárodní politiky a neúnavný kritik komunistického systému. (...) Velmi zajímavé jsou komentáře k "pražskému jaru". Peroutka je nejprve zdrženlivý, těsně před sovětskou invazí však podléhá dobovému nadšení

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Mluví k vám Ferdinand Peroutka - 2. díl?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek