Kniha Kendó - obálka

Kendó

Úplný průvodce

Autor:

Originální název: Kendo. The ultimate guide
Překlad: Jana a Jindřich Ziegelheimovi

EAN: 9788072036462

Formát: 196 stran, brožovaná
Rok vydání: 2005

Paperback196
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Kendó můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Podrobný a názorný výklad technik "cesty meče" - japonského samurajského bojového umění. Hiroši Ozawa je nositelem 7. danu v kendó. Pochází z rodiny, ve které má kendó dlouhou tradici. Sám působí jako učitel kendó, vedle toho je autorem knih o samurajských etikách. Ve své knize nejprve stručně popisuje historii kendó, jeho vývoj a úlohu v jednotlivých historických obdobích. Těžištěm textu je popis oblečení, způsobu jeho používání, držení meče, postojů a střehů a mnohých dalších detailů, důležitých pro pochopení základů kendó. Kniha vedle toho popisuje i používané techniky a taktiku jejich uplatnění v boji. Tyto pasáže jsou určeny především těm, kdo mají zažity základy a chtějí pokračovat ve výcviku obtížnějšími prvky.
Závěrem se autor podrobně věnuje popisu tzv. kendó kat, tj. souborům předepsaných sestav, kdy jeden ze soupeřů provádí útok a druhý tento útok likviduje příslušnou technikou. Výklad je doplněn pravidly zápasů a směrnicemi, jak postupovat při soudcování. Součástí knihy je i seznam národních organizací, které jsou členy Mezinárodní federace kendó.

Názory našich čtenářů

Úplný průvodce
Jan Cílek, Praha, Sandómon Kendó dojo, 16.11.2010

Vedu Kendó oddíl, cvičím 12 let, s panem Ozawou se setkávám i cvičím pravidelně každý rok. Jezdí totiž už řadu let pravidelně do Čech. Mám 4.dan Kendó, ale v jeho knížce neustále nacházím inspiraci pro cvičení, nebo něco, co jsem dříve opomíjel. Když si nejsme jistí při výcviku, ptáme se 'jak je to v (knize) Ozawovi?' Jsem vděčný svému učiteli Jindrovi Ziegelheimovi za překlad tohoto průvodce.

ian, F-M, 01.06.2007

u 99% knih s podtitulem uplný průvodce naleznete spíše odkazy ke knihám dalších autorů, tato kniha je však zcela jiná je to to 1% opravdu nabité informacemi o smaotném cvičení i samotných podrobných informací které by jste v jiných knihách nemuseli nalézt, vřele doporučuji

Hodnoceni
16.12.2005

Vynikajici publikace, srozumitelne psana - mohu doporucit vsem zajemcum o skutecne umeni boje a pochopeni japonskeho vycviku

03

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Kendó?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek