Kniha Santiniho jazyk - obálka

Santiniho jazyk

Autor:

Ilustrace: Pavel Růt

EAN: 9788072037186

Formát: 400 stran, vázaná
Rok vydání: 2005

Hardcover400
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Santiniho jazyk můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Příběh Martina Urmanna, zaměstnance reklamní agentury Stellar Brusque, který dostal nesplnitelný úkol a ujal se ho po svém, by se dal číst jako thriller, kdyby v sobě neskrýval hlubší význam. Santiniho jazyk je především oslavou díla českého barokního architekta s nejasným italským původem, který zcela změnil podobu českého a moravského venkova a jehož stavby už v době, kdy vznikly, vzbuzovaly spíš podivení než obdiv. Tyto kostely si dodnes podmaňují každého, kdo si troufne do nich vstoupit: buďto mu splní vše, po čem se ve svém životě ani neodvážil toužit, anebo ho o ten život připraví. Zlo se tu vykupuje dobrem, dobro je možná jen převlečené zlo. Série odporných vražd, které se tu dějí vyděšenému hrdinovi přímo před očima, může mít rituální podklad, ale možná se za ní na chvíli schovává to, co se na dlouho beztak schovat nedá: citová úchylka zvaná láska.

Román lze rovněž číst jako volné pokračování románu Stín katedrály.

 

Jiří Strach natáčí filmovou adaptaci románu Miloše Urbana SANTINIHO JAZYK

 

 

Ohlasy a odkazy:

"Tolik slov a takové ticho", Milena M. Marešová, iLiteratura.cz, 19. 12. 2005

"Kdy se ještě vynoří Urmann a Rops?", Jan Jandourek, Aktuálně.cz, 13. 1. 2006

"Krvavý příběh v zajetí jazyka architektury", Pavel Kotrla, Týdeník Rozhlas

 

Recenze v médiích

Urban, Miloš: Santiniho jazyk
iLiteratura, Milena M. Marešová, 19.12.2005

Motto Dva a jedna je dvacet jedna značí komplikaci, pokus o nestandardní cestu, o vymknutí se zavedeným postupům. Z okolností románové historie Miloše Urbana však vychází stále ono tradiční fádní, očekávatelné počítání, že dva plus jedna jsou „jen“ tři.

Názory našich čtenářů

Da Vinciho kód po česku
Praha, 20.10.2007

Až moc mi to připomíná Da Vinciho kód...jen zasazený v českém prostředí. Děj se mi nelíbí. Nelíbí se mi ani hororová atmosféra. Jediné, co mě skutečně nadchlo, jakým způsobem se autorovi povedlo mě přikovat k internetu a hledat ony stavby. Díky knize jsem se dozvěděla velmi zajimavé věci...a hned mám typ na výlety :-)

*****
Santiniho tajemství...
Říman, Teplice, 22.07.2006

...se táhne jako červená nit celou touto napínavou knihou plnou napětí, zvratů i brilantního autorova jazyka. Knihu jsem měl půjčenou od známé, nic světoborného jsem neočekával, ale naprosto mě strhla! Přiznám se, že jsem čekal trochu jiný, promyšlenější konec- vzhledem k průběhu pátrání a všem těm děsivým událostem, takže mě konec trošku zklamal, ale přesto jednoznačně doporučuji. A minimálně dva čtenáři ze tří (nebo naopak??) budou mít nutkavou touhu navštívit např.Zelenou horu osobně.. DOPORUČUJI!! P.S. Už teď si vybírám, do které z dalších Urbanálií se pustím:-))

Urban světlonošem
baudolino@tiscali.cz, , 31.01.2006

Skalní fanoušci Miloše Urbana upadají do extáze a rozjíždějí se po celé republice po stopách J. B. Santiniho... Po (jen podle mého názoru) poněkud nevyvedeném Stínu katedrály se Miloš Urban vrací ke kořenům. Ke kořenům krajiny českého venkova a ke kořenům vlastní tvorby, protože ze všeho nejvíc mi Santiniho jazyk připomněl Poslední tečku za rukopisy, snad tou radostí z odkrývání tajemství, která vystřídala světobol dřívějších hrdinů. Kniha je skutečně návratem ke světlu a podle mého balzámem na duši těm pravidelným Urbanovým čtenářům, kteří, nadáni empatií, už krapet podléhali pod vlivem předchozích příběhů trudomyslnosti.

Kniha ne pro každého.
B. N., Praha, 06.12.2005

Vynikající kniha- pokud jste četli předešlé 'temné' romány Miloše Urbana, neměli byste být zklamáni. Kniha by se měla líbit i všem zájemcům o baroko, o mysteriózni hru se světlem a záhady, záhady téměř hororové. A určitě potěší i zájemce o architekturu. Krásně rozvíjí fantazii! Sám jsem knihu přečetl za dva dny, čte se výborně, nechtělo se mi jít ani spát! Jen konec mě tak trošku zklamal. Je sice velmi dobře vystavěný, ale něco mi chybělo.. něco málo víc k úplné dokonalosti.. Miloše Urbana lze právem označit za jednoho z nejlepších, ne-li vůbec nejlepšího, současného českého autora. Jeho knihy nejen zaujmou, ale (a to především) i obohatí. Už teď hledám něco o Santinim:-)

1.24

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Santiniho jazyk?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek