Kniha Valis - obálka

Valis

Autor:

Originální název: Valis
Překlad: Robert Tschorn

EAN: 9788072037315

Edice: Sci-fi, fantasy
Formát: 256 stran, brožovaná
Rok vydání: 2006

Paperback256
Argo

Doporučená cena: 238,- Kč

Objednávka: Knihu Valis můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Jeden z nejkontroverznějších románů Philipa K. Dicka, na jednu stranu zatracovaný, na druhou stranu obdivovaný příběh o náboženské sektě, která nalezne svého Mesiáše. Co se stane, když jistá náboženská sekta tak dlouho hledá Mesiáše, až ho nalezne ve dvouletém dítěti jménem Sofie, která jim potvrdí, že celá zemská civilizace je odpradávna řízena inteligencí z vesmíru? Nastane konec světa? Román Valis je možné považovat za sci-fi, ale především je to zamyšlení nad věčným fenoménem – lidským hledáním boha.

 

Co si můžete přečíst:

"Trnitá cesta Philipa K. Dicka k Bohu a víře" - článek o knihách Dickovy Božské trilogie, Jiří Popiolek, časopis Pevnost, č. 3/09

Recenze v médiích

Bůh je Zebra a P. K. Dick je Horselover
aktuálně.cz, Aleš Smutný, 04.03.2006

(...) Rozhodně se nejedná o četbu jednoduchou, neboť autor často zabíhá ve svém gnostickém pojetí poznání Boha do extrémních poloh teologických výkladů - a z hlediska filosofických analýz i následných syntéz nepodává čtenáři pomocnou ruku. (...) Přes poměrně náročný a zhutnělý obsah nabízí kromě pozoruhodných myšlenek mířících k podstatě a existenci Boha, víry či kosmogonie také solidní zamyšlení nad lidskými charaktery a skutečnými pohnutkami, které se skrývají pod zástěrkou stereotypů, jež servíruje společnost.
Valis je náročný román, ale pokud vás alespoň okrajově zajímá fenomén víry a myšlenka její reformace či ztráty z důsledku neexistence, nebo naopak zhmotnění Boha, je to kniha přesně pro vás.

Názory našich čtenářů

Lidská kniha o nadlidských věcech...
Jana Jirásková, jana.jiraskova at centrum.cz, Liberec, 21.10.2008

Né, vážně... Dickovo 'Božské' téma, citované úryvky z exegeze, tříocí mimozemšťané... Přesto - když jsem tohle dočetla, přišla mi právě tahle knížka neuvěřitelně lidská, střídmá a střízlivá, s 'lidskou' podstatou (a nádherným koncem). Valis zkrátka miluji a sama za sebe můžu s čistým svědomím prohlásit, že ho budu v životě číst ještě mnohokrát...

*
Taky ztracený...
joule, , 05.11.2007

..a to úplně, pro mě to nejhorší co jsem od Dicka četl, a kromě 3 stigmat..jsem četl vše česky vydané

Zajimave
kamil, , 06.08.2007

Mne se kniha moc libila, protoze jsem Dickuv velky fanda a nedam na nej dopustit. Valis je umeleckym vyjadrenim jeho Exegeze, ktera se v celku asi nikde sehnat neda. Na Valisu je dobre to, ze se z nej o samotnem spisovateli dozvime spoustu zajimavych informaci, myslenkovych pochodu a pohledu na nabozenstvi. Zajimave je premyslet, ktere z popisovanych udalosti se skutecnemu Horseloveru Fatovi staly a ktere si vymyslel. Rozhodne stoji za precteni.

Ztracený ve Valisu
misstake, , 29.10.2006

Charakterizovat tuto Dickovu knihu, stejně tak jako přijít jí na chuť nebo pochopit rozhodně není snadné. Je to údajně jeden z nejlepších Dickových počinů, pro mě se ale stal tím nejhorším, dokonce i jeho Král úletů se mi líbil víc. Třeba jsem čekal něco jiného, ale tentokrát jsem se opravdu ve světě Valisu mezi několika zábavnými momenty ztratil v nástrahách pseudofilozofických a teologických zamyšlení.

recenze
29.04.2006

fak dobry

0.25

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Valis?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek