Kniha Munkdorf - obálka

Munkdorf

Autor:

EAN: 9788072038367

Formát: 293 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover293
Argo

Doporučená cena: 259,- Kč

Objednávka: Knihu Munkdorf můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Vždy existovali lidé, kteří dokáží vidět do budoucnosti. Právě ti jsou předurčeni k tomu, aby zvolili příhodný čas a svým jednáním ovlivnili světové dějiny vždy tam, kde se o nich rozhoduje: v diplomacii, v bitvách i v těch nejpodivnějších chvílích. Právě takový příběh se odehrává i v Čechách, na dvoře umírajícího císaře Rudolfa II. a vzdorokrále Fridricha Falckého, v předvečer třicetileté války. Ve strhujícím příběhu českého šlechtice a diplomata, který je proti své vůli vržen do víru zlomových událostí, se objevují skutečné i fiktivní postavy středoevropské historie, mnohé souvislosti však sahají až do naší současnosti.

Názory našich čtenářů

10.04.2010

Knížka je psaná čtivě, ale obsahově je to slátanina snažící se pospojovat známé historické události a osobnosti (od pádu Cařihradu po útok na WBC) ve stylu konspiračních pohádek na historickém pozadí.

četl a pobavil se
baaba, , 09.06.2009

První tři kapitoly se rozjížděly na můj vkus pomalu, ale pak to byla jízda až do konce. Autor je zjevně znalý doby a historických souvislostí, jež tvoří kulisu napínavému příběhu. Dávám smajlíka s úsměvem.

Skvělé
Praha 4 - Chodov, 09.08.2007

Podle mého názoru není pravda, že by postavy byly nějak ploše zobrazované. Např.hlavní hrdina zápasí s pocitem viny za zradu, a to je silná stránka románu a tak je to i s jinými nejednoznačnými postavami (sedmihradský vévoda).O technické možnosti chodby pod řekou Vltavou nechci polemizovat,nejsem stavař. Kniha je skvělým příběhem a je velká škoda,že je tak málo k dostání.U nás na Chodově v Neoluxoru mi ji prodavačka musela najít. J.Novotný,Praha 4

slabé
Adam Šnobl, Praha, 07.08.2007

Naprosto se ztotožňuji s názorem Zanyho. Historie není zrovna můj obor, přesto mě tu a tam tahaly za oči autorovy vymyšleniny. Železná štola pod Vltavou je sice romantická věc, ale technicky patří spíš do scifi než do historického románu. Hrdinu před uvězněním svléknou do naha a prohledají, přesto má později u sebe tajemný amulet. Hodní hrdinové jsou hodní, zlí hrdinové zlí - rozkazy zásadně 'štěkají'. Kniha má až příliš mnoho 'hollywoodských' momentů na to, aby byla literárně zajímavá. Kniha má možná ambice stát se českou Šifrou, bohužel si z ní vzala především to negativní - ploché a těžko uvěřitelné postavy, mizerný děj a lapsy v reáliích.

super česká šifra
robert sluka, město touškov, 27.07.2007

Nesdílím kritiku Zanyho,která je možná opodstatněná,ale kdyby se hledali chyby v takových románech ,,po šifře,, viz Jantarová komnata,kde se píše že komunisté tady nechali obchodovat v době normalizace uhlobarona,tak by jsme neměli žádný požitek s knih. Cose týče knihy,byla suprová,přečetl jsem ji za necelé dva dny,ale je ostudou že v žádném velkém knihkupectví v praze ji vůbec neměli a to jsi myslím že je velká škoda,protože pomineme-li nějaká fakta,která jsou podle Zanyho nesmyslem,pak tu máme opravdu českou šifru a to je snad pochvala,nemyslíte? Mě se kniha velice líbila,akorát jediný co bych možná změnil, by bylo to že bych se vícekrát vrátil k tomu roku devatenát set osmdesát pět.jinak VŠEM DOPORUČUJI.

05

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Munkdorf?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek