Kniha Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly - obálka

Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly

Autor:

EAN: 9788072038374

Formát: 84 stran, brožovaná
Rok vydání: 2006

Paperback84
Argo

Doporučená cena: 179,- Kč

Objednávka: Knihu Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Tato sbírka zahrnuje básně z období 2002–2004 a je autorovým knižním debutem. Témata sbírky jsou tradiční, nicméně prostřednictvím pestré a bohaté obraznosti se smyslem pro detail je autor uchopuje neotřele. Básně jsou prostoupeny plynutím, nevyhnutelným tokem času, v němž jsou nám zprostředkovávána krátká impresivní zastavení a ohlédnutí v niterných zahradách znaveného, avšak nikoliv umdlelého chodce.

 

 

Recenze v médiích

Tma vězněná v pokoji je jediným zvířetem
LIDOVÉ NOVINY, oh|OH, 19.04.2007

(...) Grafická úprava Markéty Jelenové je vkusně strohá a působí i poněkud starosvětsky.
V mnoha básních tak najdeme zdařilé pasáže, ale i verše, které by bylo lépe nevidět, především rekapitulující pointy. (...) Přesto se chce ve sbírce ještě chvíli listovat a hledat pěkné momenty: "Tma vězněná v pokoji/ je jediným zvířetem,/ které chovám..."

Ladislav Zedník: Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly
www.czlit.cz, Ivo Harák , 19.02.2007

(...) zejména její nevšední obraznost, která svědčí o dobrém pozorovacím talentu, bohaté fantazii, mistrném zvládání jazyka i schopnosti hledat (skryté) souvislosti jevů. Hovořme tedy také o sémanticky nosném rytmování veršů. O vizuálních kvalitách Zedníkových veršů, které se podobají obrazům zastaveného filmového pásu. O ději jaksi na zapřenou se mezi řádky vynořujícím: to, co se před našimi zraky odehrává, je znakem (nápovědí) toho, co bylo smlčeno. O básních sympaticky nedopovězených; aby totiž výsledné dílo bylo vytvořiti až na čtenáři. (...) Neodpustil bych si, pokud bych na závěr své recenze nezmínil, kterak se na kvalitách námi posuzované knížky podílejí střídmé a nápadité (svojí vícevrstevností se Zedníkovými básněmi korespondující) grafiky Markéty Jelenové.

Zedník, Ladislav: Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly
iLiteratura, Ladislav Zedník, 06.01.2007

Tři básně ze sbírky Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly.

Zedník, Ladislav: Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly
iLiteratura, Jonáš Hájek, 06.01.2007

Čtenářům literárního serveru Totem je již delší dobu známa poezie Ladislava Zedníka, jehož prvotina se po různých peripetiích konečně dočkala vydání. Ohlas, který Zedníkovo vyzrálé psaní na Totemu vzbudilo, nesl snad všechny znaky konstituování silné básnické osobnosti. Jeho poezie byla přijímána s obdivem rozumějícím i míjejícím, vyvolala vlnu povrchního epigonství a stávala se opakovaně předmětem různorodého pochybování, při kterém mohla být nařčena prakticky z čehokoli.

Názory našich čtenářů

Povedlo se!
p.m., , 11.12.2006

Střízlivé ilustrace, obrazné texty; obohacující...

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Zahrada s jabloněmi a dvěma křesly?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek