Kniha Zrzoun - obálka

Zrzoun

Autor:

Originální název: The ginger man
Překlad: Michala Marková

EAN: 9788072038459

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 310 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover310
Argo

Doporučená cena: 289,- Kč

Objednávka: Knihu Zrzoun můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Zásadní dílo moderní anglicky psané literatury, jímž se autor roku 1955 přiřadil k poetice „mladých rozhněvaných mužů“, rozčarovaných pozitivním budováním nového světa po 2. světové válce. Jedná se o příběh Sebastiana Dangerfielda, mladého Američana irského původu, který ve 40. letech po válce studuje na Trinity College v Dublinu a má plné zuby úplně všeho kromě žen a alkoholu. Se svými podezřelými kumpány prochází jednou pikareskní pitkou či šarvátkou do druhé, kupodivu většinou bez větších následků. Román byl přirovnán k dílům Kingsleyho Amise, Johna Braina či Johna Osborna, charakterizujícím 50. léta v britské literatuře, a paralelu lze dokonce spatřit i mezi Donleavym a Kerouacem.

Recenze v médiích

Nechal svou duši sedět na zdi
MF DNES, Hana Ulmanová, 24.01.2007

(...) Nejvíc strhující a odzbrojující na Zrzounovi jsou tón a způsob vyprávění: tón plný sebeironie a smutku, bytostně upřímný; vyprávění ostře přechází z první do třetí osoby, je sekáno do úderných fragmentů postrádajících tu sloveso, tu podmět ("Velké hnědočerné. Oči."), s nimiž ostře kontrastují pasáže blížící se proudu vědomí (zejména ve vzpomínkách na Ameriku). (...) Sluší se připomenout, že do českého kontextu uvedla Donleavyho v roce 2003 novela Dáma, která měla ráda čisté záchodky, za jejíž překlad obdržela Michala Marková tvůrčí odměnu Obce překladatelů. Poctu by si zasloužila i za Zrzouna.

Názory našich čtenářů

nemá chybu
26.12.2007

Chvilinku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorovo časté přecházení z první do třetí osoby, ale ani na okamžik jsem se nepřestávala bavit. Ta kniha je prostě úžasná...:)

Ochutnajte, je to pochúťka
15.10.2007

Živelná, vtipná, zábavná, pohoršujúca, akostná kniha, ktorú by ste najradšej prevaľovali na jazyku čo najdlhšie, ale stiahnete ju na ex. Hik.

02

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Zrzoun?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek