Kniha Pohled z druhé strany - obálka

Pohled z druhé strany

Autor:

Originální název: il Gioco del rovescio
Překlad: Jiří Pelán

EAN: 9788072037568

Edice: Současná světová próza
Formát: 160 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover160
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Pohled z druhé strany můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Kniha Pohled z druhé strany známého italského prozaika Antonia Tabucchiho (1943) přináší osm povídek, v nichž jsou vyprávěny zvláštní lidské osudy, jejichž smysl se proměňuje podle toho, z jaké strany je pozorujeme. Tak se například hrdina titulní povídky setkává v Lisabonu se zajímavou ženou, která nezištně pomáhá obětem salazarovského režimu, ale posléze si musí položit otázku, zda její nebezpečný altruismus nebyl jen zástěrkou erotických her. Ve všech příbězích je pro Tabucchiho atraktivnější „pohled z druhé strany“, obrácená perspektiva, která jde proti proudu času a snaží se objevit v lidských životech onen okamžik, který složí rozporná fakta ve smysluplný příběh. Tabucchi se v těchto povídkách představuje jako jemný psycholog a skvělý vypravěč, blízký Pirandellovi, Jamesovi, Proustovi či Borgesovi.

Recenze v médiích

Tabucchi, Antonio: Pohled z druhé strany
iLiteratura, Jiří Pelán, 24.03.2007

Bylo to veselé dítě, opravdu moc veselé, nevycházel ze smíchu, jak byl veselý, a měl taky smysl pro humor, moje sestra Elsa například vášnivě ráda vyprávěla anekdoty, znala jich stovky, a on, jen jak ji viděl, hned k ní běžel a volal: teto Elso, řekni vtip!

Tabucchi, Antonio: Pohled z druhé strany
iLiteratura, Věra Suková, 24.03.2007

Jsou lidé kolem nás opravdu takoví, jaké je známe? Díváme se na svět z té správné strany? K těmto otázkám nás nutně dovede četba povídek Antonia Tabucchiho (*1943)

Názory našich čtenářů

úžasné
italistka, , 11.03.2010

Tabucchi je úžasný autor, tyto povídky jsem doslova 'zhltla' - podněcují fantazii a nutí čtenáře přemýšlet, všechny jsem je měla jako obraz před očima, prostředí, postavy ...

Povídek je celkem v knize 11
Jana, Plzeň, 06.04.2006

a mají různou úroveň, ale je pravda, že jsem od nich celkově čekala trochu víc. Ale nejmíň dvě jsou úžasné a možná se někomu z Vás budou úžasné zdát úplně jiné než mně.

Zajimava myšlenka
03.04.2006

Hlavní prezentovaná myšlenka dráždí představivost, ale to je bohužel to jediné významné co z knihy můžeme získat. Povídky mají tendenci se lepšit s blížím se koncem knihy, ale žádných závratných výšin kvality podle mého názoru nedosahuji.

03

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Pohled z druhé strany?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek