Kniha Příručka špatné matky - obálka

Příručka špatné matky

Autor:

Originální název: The Bad Mother´s Handbook
Překlad: Dana Vlčková

EAN: 9788072036967

Formát: 306 stran, vázaná
Rok vydání: 2005

Hardcover306
Argo

Doporučená cena: 258,- Kč

Objednávka: Knihu Příručka špatné matky můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Připadáte si stará na to, abyste po vodce zvracela, anebo příliš mladá, abyste se stala matkou? Tato kniha je prvním románem anglické spisovatelky Kate Longové, žijící ve Shropshire. Ve stejném roce, ve kterém byl Blair zvolen premiérem a zemřela Diana, mají Charlotta, Karen a bábinka zcela jiné starosti. Nechápou, co se kolem i v nich samotných odehrává. Proč je všechno tak složité? Proč ty nejsměšnější omyly přinášejí katastrofální následky? Každého z vás osloví vtipné a zároveň moudré vyprávění o mateřství a dětství v jeho nejrozmanitějších podobách, od chvíle, kdy se protrhne kondom či podáte žádost o rozvod, od okamžiku, kdy poprvé uslyšíte pláč vlastního dítěte, až do té doby, než si uvědomíte, že je tolik různých matek, kolik po světě běhá dětí, a že tou nejdůležitější věcí na světě je láska.

Recenze v médiích

Zábavná kniha pro špatné matky
MF DNES, Lucie Drahoňovská, 14.12.2005

(...) Humorný příběh Kate Longové o trampotách tří žen během jednoho roku není mimořádným literárním zjevením. Je to však solidně a chytře napsaná kniha se závažným tématem: nezničitelnou mateřskou láskou, která se jako ochranný štít klene nad všemi třemi románovými hrdinkami. Velkou autorčinou předností je schopnost vyprávět o životě autenticky takovým způsobem, jak plyne a jak jej s jeho slastmi a strastmi zejména ženská část populace důvěrně zná (...) I přes nadmíru optimistické rozuzlení je Příručka špatné matky inteligentním a přitom příjemně zábavným čtivem.

Názory našich čtenářů

*****
Slzičky v očích cyničky
Mi.Cvachova@seznam.cz, kroměříž, 05.11.2007

Titanic mě nechal chladnou. Stejně tak Deník Bridget Jonesové a jiné 'slzotvořiče'. Příručku špatné matky jsem si v knihovně vybrala především díky lehce infantilní obálce; předpokládala jsem, že to bude vhodný druh oddychové četby pro dny mé nemoci. Oddychu jsem si (ve fyzickém slova smyslu) však moc neužila. Knihu jsem nebyla schopná odložit ani hluboko v noci a nakonec jsem ji dočetla dopoledne druhého dne. Přestože jsem nenapravitelný cynik, při čtení této knihy mi několikrát ukápla slza.. ne však taková ta lítostivá, spíš s příchutí čehosi důvěrně známého, pousmání se nad chybami, které znám, nad osudy, které jsou podobné těm mým.. Nevím, jestli je to jen můj vlastní pocit.. Nebo jestli každá žena při čtení této knihy vidí sebe, svou matku a svou babičku.. Já jsem se každopádně beznadějně zamilovala a nemůžu se dočkat, až si tuhle knihu přečte i moje maminka.. Jsem si jistá, že se bude cítit stejně. Doporučuji!

Ten příběh jsem zažila také
ZKopelentová@seznam.cz, Chomutov, 11.03.2006

Tu knihu mi půjčila dcera. Přečetli jsme ji obě v ten pravý čas, abychom pochopili, že podobné životní strasti, jaké prožívala v uplynulém roce naše rodina, se odehrávají dnes a denně na celém světě. Jde jen o to, aby přes to všechno špatné zůstal v člověku optimistický pohled na svět a láska ke svým bližním i přes to, že vždy nesvítí slunce.

2.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Příručka špatné matky?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek