Kniha Odlesk Boží slávy - obálka

Odlesk Boží slávy

Román o času

Autor:

Originální název: L´Éclat de Dieu
Překlad: Danuše Navrátilová

EAN: 9788072037339

Formát: 390 stran, vázaná
Rok vydání: 2005

Hardcover390
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Odlesk Boží slávy můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Čtyři rytíři se domnívají, že v hlubinách podzemních chodeb pod Jeruzalémem je odpradávna ukryt tajuplný předmět schopný změnit podstatu světa: Boží odlesk... Za každou cenu, i za cenu vlastního života, ho odtud chtějí vyzvednout. Když se v roce 1099 konečně rozšíří netrpělivě očekávaná zpráva, že Jeruzalém byl osvobozen z područí nevěřících, vypraví se rytíři do tajuplného podzemí.
Jednotlivé scény románu se odehrávají v minulosti a v budoucnosti současně. Ale jde opravdu o minulost a o budoucnost? Romain Sardou sbíral materiál na tento román celých sedm let. Jde o iniciační vyprávění, kde se filozofie a metafyzika mistrovsky prolíná s dějinami náboženství.

Názory našich čtenářů

Smekám
15.04.2009

Mohu říci, že po přečtení této knihy, se titul zařadil do mého osobního žebříčku nej knih na první místo. A stejně jako čtenářka přede mnou, stále se vracím k vybraným pasážím a přemýšlím o bohu, životě a času. Nádherné filozoficky zaměřené dílo. Prostě strhující.

Sardou umí
18.07.2007

Po neméně zdařilé knize

30.03.2007

Můžu to říct rovnou a bez obalu. Kniha se mi nelíbila. Kniha mě nadchla. Dynamický příběh, samozřejmé přecházení z minulosti do budoucnosti, originalita námětu, preciznost zpracování…těžko můžu něco vytknout. Každá kapitola začíná citátem. Často znepokojivým, vždy velmi přiléhavě zvoleným. A protože děj plynul dál a dál, netrvalo mi dlouho přečíst celou knihu. Ani náhodou mě však nenapadlo ji následně odložit. Podle mého názoru brilantní filozofické pasáže si žádaly plnou pozornost a já jsem se k nim ráda několikrát vrátila, usadila se v křesle a spolu s autorem přemýšlela nad Bohem, nekonečnem a časem…

03

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Odlesk Boží slávy?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek