Kniha Šibumi - obálka

Šibumi

Autor:

Originální název: Shibumi
Překlad: David Petrů

EAN: 9788072037469

Formát: 440 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover440
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Šibumi můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Trevanianův román (Shibumi, 1979) nepřestal být od svého prvního vydání ve Spojených státech bestsellerem a stal se ve svém žánru klasickým a kultovním dílem. Nabízí čtenáři nejen vynikající literaturu, ale je to rovněž román, který skutečně může změnit váš život. Trevanian je pseudonym, za nímž se skrývá vysokoškolský profesor historie, což vysvětluje řadu popisovaných historických událostí a detailů, politických souvislostí a pohledů, filozofickou hloubku a zeměpisnou i časovou šířku záběru hodnou moderního renesančního umělce. Byla by škoda prozradit dopředu cokoli o příběhu či hlavním hrdinovi románu, jenž je tak perfektně vystavěný podle pravidel japonské hry go. Právě tato postava se v textu zjevuje postupně – pomalu i náhle, drasticky i zázračně, komicky i smutně. Čtenáři nezbývá, než aby spolu s hlavním hrdinou dosáhl onoho úžasného duchovního stavu nazývaného šibumi.

Recenze v médiích

Život? Jen stín velké hry
LIDOVÉ NOVINY, Jan Děkanovský, 01.04.2006

(...) Na první pohled žánrově ryzí půdorys špionážního thrilleru v sobě nese jisté prvky, které toto zařazení zásadně problematizují. Tam, kde v žánrově „čistých“ textech najdeme coby jádro fabule upachtěná a nevěrohodná spiklenecká východiska, si Trevanian elegantně vypomůže mrazivě sarkastickou nadsázkou. (...) Jeho náhled na okolní svět je plný intelektuálně jiskřivých jízlivostí, jejímiž terči se stávají národy, státy, ideologická seskupení i jednotlivci bez větších rozdílů. Naprostá „politická nekorektnost“, servírovaná často s neodolatelným humorem, je ostatně jedním z nejosvěživějších rysů této knihy.

Názory našich čtenářů

S nadsázkou
mesiba@seznam.cz, židenice, 20.02.2007

Kniha je napsána s jistou nadsázkou, autor posbíral několik motivů ze špionážních knih a filmů a přetavil je do vtipného románu s nejrůznějšími narážkami na předlohy....., originální je v tom, že dokáže brát s ironií i hlavního hrdinu a jeho boj proti korporaci, tak si dělá občas legraci i ze čtenáře...lehké výborné čtení ....

čte se sama
Hugo z hor, Z hor, 23.05.2006

Tahle kniha je velice příjemnou relaxací, děj si pomalu a nenásilně plyne a v ději se objevují okamžiky, které jsem jako čtenář nepředpokládal. Je to hezká odpočinková kniha...

Jak?
06.05.2006

Jak může změnit můj život? To nechápu a přitom jsem četla. Čte se ale dobře, až na dlouhé pasáže o speleologii (i to ale někoho baví). Ovšem používá se hodně japonských výrazů, které nejsou vysvětleny (přeloženy), to taky nechápu proč. To je takový problém dodat do knihy vysvětlivky?

03

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Šibumi?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek