Kniha Gormenghast III. - Už jen Titus - obálka

Gormenghast III. - Už jen Titus

Autor:

Originální název: The Gormenghast Trilogy - Titus Alone
Překlad: Dominika Křesťanová

EAN: 9788072038015

Formát: 222 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover222
Argo

Doporučená cena: 289,- Kč

Objednávka: Knihu Gormenghast III. - Už jen Titus můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Ve třetím díle fantasy trilogie si Koncíř nevybíravými prostředky upevňuje svoje postavení na hradě, a i když se mu nepodaří dosáhnout na vrchol moci, vliv jeho destruktivní povahy se nakonec odrazí v samotném Titovi, který si díky Koncířovi uvědomí, že existuje i svět vně Gormenghastu, a vypraví se ho poznat. Jeho putování zachycuje třetí díl trilogie Už jen Titus, nenajdeme tu sice výrazného hrdinu, totiž samotného Gormenghasta, ale co do podivínů a bizarních prostředí si vnější svět s hradem nijak nezadá.

Názory našich čtenářů

Do třetice všeho dobrého?
marsuc@seznam.cz, , 01.06.2008

Třetí díl trilogie je tak trošku kapitola sama pro sebe. Volně navazuje na první dva díly, ale hlavní hrdina opouští svůj rodný hrad a vydává se na cestu do neznámého okolního světa. Poznává úplně jiný svět, který tak trochu připomíná ten dnešní, ovšem je daleko bizarnější. Bohužel oproti předchozím dílům se na autorovi podepsala jeho nemoc. Děj je často zkratkovitý, občas se zase ukáže známá síla autorova ducha, ale převažuje tak trochu rozpačité podání. Místy jsou některé věty prapodivné, ale musím říct, že se dá na to zvyknout. Dílo je zajímavé i z pohledu autora a jeho spisovatelského souboje s nemocí, ale kvalit předešlých dvou dílů zákonitě nedosahuje.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Gormenghast III. - Už jen Titus?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek