Kniha Alchymista - obálka

Alchymista

Autor:

Originální název: O Alquimista
Překlad: Pavla Lidmilová

EAN: 9788072036974

Formát: 164 stran, vázaná
Rok vydání: 2005

Hardcover164
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Alchymista můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Román Paula Coelha Alchymista, největší brazilský bestseller všech dob, byl dosud přeložen do 37 jazyků, vydán ve více než 150 zemích světa a prodalo se ho přes 30 milionů výtisků.

Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.

Kniha vyšla při příležitosti dvacátého výročí prvního vydání Alchymisty také ve speciální, ilustrované verzi.

V Hollywoodu se chystá filmové zpracování Alchymisty!
Více...

Coelho_Alchymista_aud

Titul vydalo jako audioknihu vydavatelství Tympanum.
Prohlédněte si také další audioknihy podle našich titulů...

Recenze v médiích

Coelho: Zde jsou mé knihy zdarma
MF DNES, Viktor Janiš, 07.02.2008

(...) "Během roku se jí prodalo deset tisíc výtisků, rok nato sto tisíc a dnes jsme v Rusku prodali přes deset milionů mých knížek - a přitom náklady na propagaci zůstaly stejné," uvádí Coelho. (...)

Názory našich čtenářů

**
Krajničky o Alchymistovi
Michael Babka, 06.11.2013

Co dělá z této pohádkové cesty španělského pastýře za pokladem největší brazilský bestseller všech dob, stále znovu a znovu vydávaný a překládaný? Je zřejmé, že Coelho nenechá nikoho lhostejným. Líbí se všem, kdo si kupují a čtou motivační knihy typu "jak dosáhnout štěstí a úspěchu", zatímco jeho odpůrci mají z takové literatury kopřivku. Coelho zvolil jednoduchý styl i jazyk, zkompiloval a často i vytrhl ze souvislostí známé myšlenky různých náboženství a pohádek, které zároveň zobecnil tak, aby "nefandil" žádné konkrétní víře nebo kultuře, snad jen s rozdílem Španělska a Severní Afriky, kde se příběh odehrává.
Nejvíc mi vadí Coelhova pedagogická přímočarost, vedoucí až k blábolům typu: "Nebo hledat poklad. Duše světa se živí štěstím lidí. Anebo naopak neštěstím, závistí, žárlivostí. Splnit svůj Osobní příběh je jedinou povinností člověka. Vše je jedno. A když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil." Takové moudro čtenář sem tam spolkne, ale když jde jedno za druhým, brzo se zahltí. I když vlastně, jak který čtenář. Jestli on si Coelho nemyslí, že odhalil podstatu a smysl všeho, Vesmír a Boha nevyjímaje.

*****
Na jeden nádech...
Anet, 10.06.2012

Tento příběh jsem přečetla na jeden zátah při jednom zimním odpoledni. Byl to můj první příběh od tohoto autora a od té doby na něj nedám dopustit. Úžasná kniha, a i když ji budete číst stále dokola, vždy v ní najdete něco nového, co vás překvapí a čemu jste při prvním čtení nevěnovali pozornost. Tento příběh byl bránou do světa knih Paula Coelho.

*
Alchymista mě nenadchnul
Alia, 30.07.2011

Patřím k té menšině, kterou Alchymista neoslovil a proto už nebudu vyhledávat četbu dalších knih Coelho. Pohádkový příběh psaný dětsky a jednoduše - nic tak úžasného jak mnozí popisují. Kdesi jsem četla, že Alchymista má podobnost s Exuperyho Citadelou, ale to je naprostý omyl.

Nemám klobouk, ale smekám
Honza, Ústí nad Labem, 04.07.2011

Nemusíme s tím souhlasit, nemusí se nám to líbit, ale to je tak jediné, co se proti tomu dá dělat... Čtyři hodiny času, na konci neuvěřitelný zážitek. Toto je první kniha, která mně dojala k slzám. Naprosto pohlcující, všeobjímající a vlastně jednoduchá kniha, která je cyniky vnímána jako pohádka (nebo prostě další příběh), ač tomu tak není.

Doporučuji
Radka rattty@seznam.cz, HK, 15.06.2011

P. Coelho je vynikající a dokazuje to i v této knize, pěkný děj, zajímavé myšlenky, já doporučuji přečíst. Podle mě by tato kniha neměla chybět v domácí knihovně.

1.65

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Alchymista?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek