Kniha Andělé a démoni - ilustrované vydání - obálka

Andělé a démoni - ilustrované vydání

Autor:

Originální název: Angels & Demons
Překlad: Michala Marková

EAN: 9788072037704

Formát: 566 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover566
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Andělé a démoni - ilustrované vydání můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Kniha líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód. Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.

Exkluzivní provedení s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů i pamětihodností zmiňovaných v textu.

Vyšla také neilustrovaná verze a verze s filmovou obálkou.

Filmová adaptace tohoto románu s Tomem Hanksem v hlavní roli měla pod stejným názvem českou premiéru 14. května 2009! Více...

Microsite www.andeleademoni.cz ke knize a filmu.

 

Ohlasy a odkazy:

"Dan Brown: Šifra úspěchu. Jedenáctero přikázání pro bestseller", Kateřina Kadlecová, Reflex 42/2009

"Dan Brown - proč ne?", Barbora Osvaldová, Reflex 39/2009

 

Brown_Andele demoni_audTitul vydalo jako audioknihu vydavatelství Tympanum.

/Další audioknihy podle našich titulů.../

 

Názory našich čtenářů

Kateřina, Rožnov pod Radhoštěm, 27.05.2010

Kniha je rozdělena do mnoha kapitol, z nichž každá je ukončena tak, aby čtenář knihu neodložil. Může se tedy stát, že se čtenář ztratí v čase, tak jako tomu bylo i v mém případě. Oceňuji tedy poutavost děje a velmi vyzdvihuji 'vědeckost' provedení, zejména detaily týkající se historických faktů. Doporučuji - investice se vyplatí! K.

Josef Klíma, Velká Bíteš, 28.04.2009

Andělé a Démoni? Naprosto skvělá knížka, která nemůže nikoho nechat chladným. Poprvé v životě jsem si při čtení knihy připadal jako Bastien z filmu Nekonečný příběh. Stal jsem se dokonalou součástí děje, kdy se člověk ve dvě ráno při čtení prohání po chrámech Říma a Vatikánu a snaží se hlavním hrdinům pomáhat, chránit je před nebezpečím, přemýšlet dopředu, co je tam a tam čeká. Pokud má hlavní hrdina zrychlený tep, tak ho máte taky, pokud se pod hlavním hrdinou zlomí příčka na žebříku a on padá do temné díry, tak prostě padáte s ním a bojíte se, co se stane po tomto pádu... Jedná se prostě o úžasně napsaný příběh, který má napětí, spád, skvělý způsob popisu vysvětlování symbolů a tajů, které se v knize objevují. Pokud bych měl srovnat tuto knihu s 'Šifrou', tak se stavím na stranu Andělů a Démonů. Pravděpodobně proto, že se děj odehrává ve velmi krátkém časovém úseku a zřejmě tato skutečnost nutí podvědomě čtenáře hlavní hrdiny 'popohánět' ve svém uvažování a tím nabírá čtení této knihy naprosto jinou dimenzi než 'Šifra'.

Kniha je mocný nástroj
Kavi, Mlékojedy, 12.08.2008

Opět jeden z autorů, který umí prodat své znalosti, nadšení a hlavně výborné vypravování. Kniha vás seznámí nejen se čtivým příběhem, ale také vás nenásilně zapojí do různých odvětví historie, vědy a poznání. Velice knihu doporučuji.

Fakt čtivý!
Lea, Brno, 26.04.2008

Obrazové vydání je moc hezké - knížka jak bá být.Chystám se na Šifru,ale chtěla bych ji také v takovém vadání, což bude asi problémek :-(finanční).

Skvělá kniha
Nefertiti, , 22.11.2007

Mě se Andělé a démoni líbilo mnohem víc než Šifra, víc mě to zaujalo... Udivilo mě například že jsem nikdy předtím neslyšela o antihmotě atd. Ale nejlepší byla stejně Digitální pevnost :-)

05

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Andělé a démoni - ilustrované vydání?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek