Kniha Muž z vysokého zámku - obálka

Muž z vysokého zámku

Autor:

Originální název: The man in the High Castle
Překlad: Robert Tschorn

EAN: 9788072038794

Formát: 248 stran, brožovaná
Rok vydání: 2007

Paperback248
Argo

Doporučená cena: 238,- Kč

Objednávka: Knihu Muž z vysokého zámku můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Děsivá vize skutečnosti, jak se sice neodehrála, ale jak se mohla odehrát. Autor za toto dílo obdržel v roce 1963 prestižní cenu Hugo Award a etebloval se mezi hvězdami žánru sci-fi. Představte si, že… Že Spojené Státy prohrály druhou světovou válku. Že jsou pod nadvládou Japonska a Německa. Že se píše rok 1962, pár přeživších Židů tají svou totožnost a v zemi se vesele kupčí s otroky. Je to zlý sen? Možná. Ale co když se z tohoto snu nelze probudit?

Recenze v médiích

Země, kde je něco jinak
Hospodářské noviny, Roman Lipčík, 04.07.2007

(...) Tím, že do alternativního světa porobených USA zasadil sám sebe coby "muže z vysokého zámku", autora oné proskribované knihy, udělal na pochybné realitě ještě jeden ozdobný uzlík navíc. Na každý pád vytvořil působivý a též čtenářsky přístupný román, právem oceněný cenou Hugo.

Názory našich čtenářů

zajímavé
Martin, Mladá Boleslav, 23.06.2008

Knihu jsem četl a je podle mého názoru poměrně zajímavá. Základní změna oproti realitě spočívá v tom, že Rooswelta v Miami zastřelí a od toho okamžiku se začíná odvíjet úplně jiná alternativní historie USA. Těžko říct, zda by to tak skutečně bylo, zda by mělo Japonsko sílu porazit USA, kdyby nebyly hospodářsky a vojensky silné, jako byly ve skutečnosti. Ale myslím si, že teoreticky je to možné. Spíš mi přijde jako nereálné, aby Němci pár let po válce přistáli na Marsu. ALe jinak zajímavý čtení. Spousta věcí by se asi stala, kdyby to Němcům vyšlo. Třebá my bychom teš makali na Uralu, nebo na Sibiři.

Famózní fabulátor
Jarda z Lesné, 10.07.2007

Být současník (autor) nebyl bych překvapen. Jsem překvapen, když jsem si zjistil datum narození a datum vydání knihy:-))) Jest však pravdou, že obsah by zasluhoval lepšího překladatele:-((( Pak by možná bylo hodnocení pěti hvězdičkami.

fantasmagorický dick
Petr Měrka, spisovatel, Vsetín, 08.06.2007

skvělá a úžasná kniha skvělého a úžasného Dicka! Všem doporučuju jeho mnohovrstevnatou a dalekosáhle hranice pouhé literatury přesahující tvorbu. Dick je prostě borec - ač už bohužel v pánu!

03

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Muž z vysokého zámku?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek