Kniha Slabost pro každou jinou pláž - obálka

Slabost pro každou jinou pláž

Poznámky k moři, smíchu a duchu doby

Autor:

EAN: 9788072038220

Formát: 385 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover385
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Slabost pro každou jinou pláž můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Jak vypadá humanistický tanec v rozvalinách koncentračního tábora? Je láska výrazem touhy stát se bordelmamá celého světa? Jsme štastni, když nekonečně dlouho odpočíváme na pláži demokracie? – A proč, když se podíváme kolem sebe, vidíme jen proudy aut?
Debut mladého českého autora opouští zavedená klišé české prózy. Elegantně a vtipně, originální románovou formou - bildungsroman bez morálky a bez vývoje - promítá životy záměrně schematizovaných postav, symbolů a obětí svých kultur na plátna tak rozdílných témat, jako jsou utrpení a turismus, Osvětim a dobrosrdečnost, konec dějin a make-up.
Bereme do rukou ručníky. Proti Osvětimi je všechno sranda. – Stud za vlastní holý zadek vystřídaly rozpaky z ubohosti vlastního myšlení.

Recenze v médiích

Událost
PRÁVO, Zdenko Pavelka, 25.01.2007

(...) Zábranského prvotinu považuji za výjimečnou prózu. Ač ještě ne třicetiletý, pustil se autor do románueseje, do žánru, který ze současných Čechů vrcholově pěstují opravdu jen Kundera, ale také s Kunderou spřízněný Jiří Kratochvil (pravda, jsem taky nespravedlivý, co zmíněný Václav Jamek, Daniela Hodrová...).

Proč mají muži slabost pro stydlivky
LIDOVÉ NOVINY, Ondřej Horák, 16.01.2007

(...) autor je vzdělaný, stylisticky na výši a román přináší i několik poznámek, které jsou samy o sobě pozoruhodné. Chtělo by se říci, že to však ještě na román nestačí, jenže žánr románu je natolik široký a každý dalším dílem se znovu definující, že přesnější je říci, že to ještě na dobrý román nestačí.
HODNOCENÍ LN ***

Neklidná kniha, zneklidňující četba
Hospodářské noviny, Ivan Matějka , 05.01.2007

(...) Kniha Davida Zábranského není ke snadnému, utěšenému pročtení od první do poslední stránky. Nicméně, neznudí. Provokuje, často i za cenu toho, že věci přehání, nadsazuje, deformuje, že nutí k nesouhlasu, probouzí rozpaky. Vymyká se poklidnému českému průměru.

Názory našich čtenářů

Není
Bedřich Uhlíř, Brno, 10.08.2007

to nic jiného než hra na myšlení. Ale myšlení samo, vyžadující víc než řazení věty k větě, to v Zábranském není. Nezdá se mi, že kniha je, co se týče estetické funkce jazyka, lepší/horší než jiné knihy současných českých autorů. Úsměvné jsou spíše Zábranského ambice, pokus o myšlení, vydávaný za myšlení samo, nekonstruktivnost, nenápaditost. Nuda a průměrnost, o to však palčivější, že skrytá v lákavém obalu.

ale no tak
HonzaH, Praha, 07.08.2007

zase tak strašná ta kniha není, vlastně vůbec špatná není, ale souhlasím s tím, že by stačilo méně úvah a více děje. Chce to hodně trpělivosti, ale nakonec se to nějak dohromady poskládá. Je to výkon, na debut. Uvidíme dál. S tím Kunderou je to jedno velké neštěstí. Zkusil bych to číst jinak.

*
katastrofa
outlier, Plzeň, 05.08.2007

miluju Kunderu, ale tohle jsem nedočetl... je to fakt strašné a naprosto nečitelné... autor měl napsat 20 stránkový esej, ten by byl zajímavý a ne takovouhle grafomanskou bichli...

Zklamání
Miroslav Pánek, Praha, 15.07.2007

Taky jsem si knihu pod dojmem masivní propagace tohoto autora zakoupil. Dodneška lituju peněz - jedná se o naprosto plytký text - opravdu, kunderovatější než Kundera, skoro by se chtělo říct: čím víc hvězdiček, tím víc adidas!

Kundera
19.06.2007

zřejmě používá v této době pseudonym Zábranský. Jestli ne, tak potěš pánbůh.

0.25

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Slabost pro každou jinou pláž?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek