Kniha Hadi a náušnice - obálka

Hadi a náušnice

Autor:

Originální název: Hebi ni piasu
Překlad: Jan Levora

EAN: 9788072037902

Edice: Současná světová próza
Formát: 83 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover83
Argo

Doporučená cena: 169,- Kč

Objednávka: Knihu Hadi a náušnice můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Kniha Hadi a náušnice je tragickým příběhem bizarního milostného trojúhelníku – dívky a dvou mladíků – ze současného Tokia. Přináší otevřenou, až šokující výpověď o bezútěšném životě tzv. ztracené mladé generace, která neúspěšně hledá své místo v dnešní japonské konzumní společnosti, protože má všechno, a tudíž vlastně nemá nic.

Rui, dívka bez budoucnosti, příležitostně si vydělávající jako hosteska, se zamiluje do násilnického punkera Amy. Ten ji při prvním náhodném setkání v techno klubu upoutá rozeklaným „hadím“ jazykem, kterého dosáhl postupným zvětšováním piercingu ve špičce jazyka. Dívčino rozhodnutí podrobit se témuž zákroku přivede pár do tetovacího a piercingového salonu. Jeho majitel Šiba, bisexuál se sadistickými sklony, se do Rui také zamiluje. Dívka s ním časem naváže podivný intimní vztah výměnou za bezplatné provedení piercingu jazyka a tetování. Ama při náhodném pouličním konfliktu ubije mladého mafiána. Policie i gangsteři jsou mu zakrátko na stopě. Ama jednoho dne beze stopy mizí a příběh spěje do tragického finále s nečekaným rozuzlením.

 

Román je psán svěžím jazykem. Až do konce udrží čtenáře v napětí a nepřestává jej šokovat sledem scén plných násilí a sexu, kontrastujících s jemným, až lyrickým líčením postupného prohlubování milostného vztahu mezi Rui a Amou. V knize jsou podrobně vylíčeny postupy při tetování a zavádění piercingu.

 

Ohlasy a odkazy:

"V hlavní roli rozkoš z utrpení", Richard Olehla, MF Dnes, 23. 9. 2006 (umístěno na iLiteratura.cz)

 

Recenze v médiích

Kanehara, Hitomi: Hadi a náušnice
iLiteratura, Jan Levora, 09.12.2006

Novela Hadi a náušnice zaujala literární kritiky a vzbudila doslova senzaci mezi čtenáři – jen v samotném Japonsku se jí prodalo již přes milion výtisků.

Kanehara, Hitomi: Hadi a náušnice
iLiteratura, Richard Olehla, 08.12.2006

Hlavní hrdinka Hadů a náušnic Rui Nakazawová jako by své stvořitelce z oka vypadla. Je jí těsně pod dvacet, má blond vlasy, lolitkovský vzhled a slabost pro piercing, tetování a sadomasochistický sex.

Úspěch. Ve dvaceti popsala rozkoš z utrpení
MF DNES, Richard Olehla, 24.09.2006

(...) Hadi a náušnice se nesou ve znamení bolesti a rozkoše, kterou působí. Rui touží po hadím jazyku, protože utrpení z postupného zvětšování otvoru v jazyku jí připomíná, že je stále naživu. Sebepoškozování je pro ni cestou k pochopení vlastního já. (...)Přes odmítání společenských konvencí se Kanehara nevzdává bohaté tradice japonské literatury. Motiv draka převzala ze starobylé japonské legendy o malíři, který maloval na zeď chrámu draka. Vždy když mu domaloval oči, drak ožil a odletěl. Krátkou zmínkou v textu se Kanehara hlásí i ke zmíněnému Akutagawovi. Výsledkem je přitažlivá kombinace tradičních motivů a hodnot zběsilého životního stylu mladých. Je dobře, že si současná japonská literatura našla cestu i k nám.

Nové knihy
Nedělní svět, bib, 27.08.2006

(...) Kaneharová je odbarvená japonská panenka, která miluje piercing i kabelky od Vuittona, od jedenácti přestala chodit do školy, od patnácti žije s milencem, několikrát se pořezala… a píše o tom. Bez servítků a úspěšně, hned prvotina vydala na prestižní literární cenu Akutagawa šó a zabodovala i u čtenářů.

Názory našich čtenářů

***
Zajímavé
Míša, Praha, 04.06.2009

Knihu jsem dočetla, poměrně lačně...zaujala mě primitivnost i spád děje. Nemohu říci, že bych se jakoli s autorkou shodovala či dokonce sžila...myslím, že na téma ubohé existence mládeže, sexu, drog či alkoholu určitě bylo napsáno dost mnohem lepších knih...určitě ale stojí za zkoušku...po pár stránkách víte jestli to dočtete...

Nadchla mě
10.12.2008

Je to snad jediná kniha u které jsem vydržela a byla do ní doslova zažraná. Je tam vše tak zajímavě a na rovinu napsáno. Doufám že takovejch bude víc.

maya
08.06.2008

Skvělá knížka, která svým způsobem popisuje Japonskou společnost:) hodně jsem si z ní vzala,autorka má zajímavé myšlenky..:)

Generační výpověď
Šimon Slavík, Praha, 01.03.2008

Kaneharová napsala strhující novelku, která ukazuje nihilismus mladé generace, absurdní škatulkování se do určitých subkultur, kam se snažíme zapadnout za každou cenu - i kdyby nás to mělo stát kus vlastního těla. A tedy právě téma piercingu, tetování a sexu je tím nejlepším, jak příblížit tápání autorky v moderním světě, tuplem jedná-li se o hi-tech uspěchané Japonsko. Kdo ovšem nemá rád tyhle témata, bude zklamán. Jinak je kniha opravdu inteligentním, mrazivým a strhujícím odleskem reality.

*
Ani jsem nedočetla
suketa, Praha, 23.12.2007

Tetování, piercing, submisivní sex - nic z toho mě neláká, proto jsem se s hrdinkou vůbec neztotožnila. Přečetla jsem asi první čtvrtinu knihy, ale protože to nebylo vůbec o ničem, khihu jsem odložila.

0.85

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Hadi a náušnice?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek