Kniha Hra - obálka

Hra

Pod sukněmi tajné společnosti mistrů svůdců

Autor:

Originální název: The Game
Překlad: Lukáš Houdek

Formát: 472 stran, brožovaná
Rok vydání: 2007

Paperback472
Argo

Doporučená cena: 359,- Kč

Anotace:

Autorovo dobrodružství, které mu převrátilo život na ruby, začalo na internetu. Dostal jako pracovní úkol dát dohromady knižní brožurku "balicích" strategií, které obíhají na internetu a těší se oblibě. Strauss, kterého vždy zajímal víc James Joyce než sex na jednu noc, se nicméně velmi profesionálně vrhl do "hry", přestal se načas stýkat se svými kamarády, na rady svých nových učitelů si oholil hlavu, přestal nosit brýle, nechal si vybělit zuby a drasticky změnil šatník. Prošel několik seminářů a "škol", vystřídal několik mistrů onoho umění a pod přezdívkou Style (protože se spisovateli prý nikdo nechce spát) začal mít nebývalé úspěchy s takovými ženami, o kterých by se mu před pár lety ani nezdálo. Hra vypráví o skutečných událostech, a přestože působí velmi humorně, domyslit ji do důsledků není pro lidský druh zrovna lichotivé.

Názory našich čtenářů

Emil, Slovensko, 21.01.2011

Vynikajúca kniha, ďakujem všetkým ktorí sa podielali na preklade do češtiny.Som rád, že je dostupná aj v inom jazyku ako je anglicky.Super, odporúčam!!

Parádní kniha
10.10.2010

Tato kniha patří mezi ty povedené. Nejenom, že je napsaná velmi čtivým stylem, ale čtenář se může ledasčemu přiučit. Do děje často vtahuje konfrontacemi se známými osobnostmi, což knize dodává zajímavost.

...
jméno, e-mail apod., Praha, Brno, Kocourkov, ..., 27.07.2010

I když je kniha z 'dnešního úhlu pohledu' trochu jinde, mnohým započala skutečně revoluční cestu. A jiní se u ní alespoň pobaví. Co se týká překladu, pak pominu-li jednu hrubku a zprznění jmen či zkratek, je bohužel celkově ostudný. Nicméně alespoň je čtení přístupné i česky hovořícím a čtoucím.

Užitečnost knihy
Michal, Střední Čechy, 27.11.2008

Knihu jsem si koupil na doporučení kámoše a skutečně toho nelituji. Neil Strauss, chcete-li Style, se promění doslova 'from zero to hero' v oblasti balení žen. Už jsem slyšel i názory, že kniha je snůškou nesmyslů, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že metody, které Neil Strauss v knize popisuje, fungují tak z 70 % i v Česku. Problémem je jiná mentalita Američanů, ale přes tenhle problém se jde docela dobře přenést. Ale jestli si knihu kupujete s účelem, že po jejím přečtením se naučíte balit ženy, tak to Vás asi budu muset zklamat. Kniha je vlastně životopisem Neila Strausse s většími, či menšími odbočkami k balícím technikám - ty jsou většinou vysvětleny na příkladech, ale chybí ucelené uspořádání. Proto doporučuju po přečtení této knihy navázat knihou 'Mystery Method - The Venusian Arts Handbook' a kouknout se na některé z epizod americké reality show 'The Pick-up Artist' - oboje je bohužel pouze v AJ. Co se týká nepřesností u překladu Hry, tak to neni zas tak dramatický. Jsou tam nějaký chybky, ale že by vás to nějak zásadně ovlivnilo, tak to si myslim, že nehrozí. Je vidět, že překladatel nevěděl pořádně, co překládá, ale i tak si s tim poradil docela dobře (ono kritizovat je lehký, ale překládat něco o čem víte málo, je o něco těžší). Každopádně HRA je skvělou knihou, která má a bude dlouho mít čestný místo v mý knihovně, protože jí vděčim za hodně. Dřív jsem byl něco jako Neil Strauss na začátku knihy a teď mi komunikace s jakoukoliv holkou nedělá vůbec žádnej problém. Hra mě motivovala.

Super kniha
Spooky, Brno, 05.08.2008

Knihu som si kupil cielene. Cital som si nejake clanky a tam som narazil na autora. Zaujal ma, tak som si to kupil. Po precitany 2. casti som mal uz overene, ze to nie je iba kopa vymyslov, ale realita - fungujuca :), pretoze niektore taktiky pouzivam intuitivne. Postupy tam su naozaj pouzitelne a funguju. Citatel = mozny pouzivatel vsak musi byt sam dostatocne kreativny. Knihu doporucujem precitat kazdemu. Skratky su prelozene fakt divne a original je original. Niektore vety sa citaju zle, lebo stale citite, ze to ma byt inak prelozene, ale da sa to prezit. Hodne zdaru pri zvadzani.

05

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Hra?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek