Kniha Glennkill - ovce vyšetřují - obálka

Glennkill - ovce vyšetřují

Autor:

Originální název: Glennkill - Ein Schafskrimi
Překlad: Alena Sabolová

EAN: 9788072038237

Formát: 305 stran, vázaná
Rok vydání: 2006

Hardcover305
Argo

Doporučená cena: 259,- Kč

Objednávka: Knihu Glennkill - ovce vyšetřují můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Evropský bestseller. Jednoho rána leží pastýř George Glenn mrtvý v trávě, přišpendlený rýčem k zemi. Jeho ovce stojí před velikou záhadou: kdo asi zabil starého pastýře? Slečna Maplová, nejchytřejší ovce ze stáda, zahajuje vyšetřování. Jak se ale takový vrah hledá? Naštěstí George ovcím za svého požehnaného života předčítával, a tak se s tímto kriminalistickým oříškem nesetkávají nepřipravené. V prostoru mezi pastvinou a vesnickým kostelem, mořským útesem a ovčáckým přívěsem zažívá slečna Maplová společně s ostatními ovcemi ze stáda nečekaná dobrodružství, při nichž se podlamují kolena. A při tom všem nesmí ovečky zapomenout důkladně přežvykovat vydatnou stravu na irské pastvině, než konečně přes mnohá nedorozumění přijdou se svou ovčí logikou na kloub všem člověčím tajemstvím.

Názory našich čtenářů

Vynikajúca kniha
L.F., Slovensko, 15.02.2008

Vynikajúca knižka. Chovám ovce a môžem povedať, že naše stádo by sa stopercentne správalo podobne :-) Autorka úžasne vystihla ovčie vlastnosti, povahy a celkové správanie týchto tvorov, kniha mala správne napätie a prekvapivý koniec. Niektoré úseky sa mi síce zdali rozvláčne, ale možno len preto, že ma veľmi zaujímalo, ako to dopadne a tieto kúsky ma brzdili v rýchlosti, akou sa to dozviem. Ale aj tak celkový dojem je 5 hviezdičkový.

Žádná hloupá bečící stvoření
B.S., Praha, 22.02.2007

Taktéž jsem knihu objevila pod stromečkem a byla jsem nadšená. Je to dokonalý ovčí román, který má ovšem důležitou myšlenku: tento svět je velmi složitý a nejen ovce mají občas problém s tím ho pochopit. Navíc je v knize toto poselství zapsáno tak, že ho člověk objeví jen při důkladném čtení. Což je velmi důležité. A výsledek pro mě osobně? Ovce pro mě znamenají něco víc, jsou pro mě přitažlivější a nepřipadají mi už jen jako hloupá bečící stvoření. A největší obliby u mě dosáhla přemýšlivá ovce Slečna Maplová.

Tom, Frýdek-Místek, 21.02.2007

Měl jsem trochu obavy, co to bude. Originální to je na první pohled, ale bude to skutečně stát za to? Nikde o tom nepíšou, to je zvláštní, říkám si, kdyby to byla pecka, tak bude někde nějaká recenze. Ale pustil jsem se do toho a docela mě to vtáhlo. Byla tam místa, kdy se mi to zdálo na pět hvězdiček. Ovce si čtenáře skutečně získají, autorka se tak dokázala vcítit do jejich světa, že je možno se ptát, jestli sma není ovce, nebo alespoň nemá nějakou ovci v rodině. Výborně se to čte, nicméně konec bych si představoval výraznější. Místo, aby to šlo pořád nahoru a stoupalo po schůdcích až na ten nejvyšší na poslední stránce, měl jsem dojem, že na konci už sestupujeme. Jinak ale rozhodně pěkné a originální čtení.

M...a, , 18.01.2007

Knížku jsem si koupila jako dárek pod stromeček :o)) a musím říct, že jsem udělala dobře. Je to super čtení. Vtipné, hravé, zábavné a nakonec i překvapivé. Všem doporučuji - ovečky si zamilujete :o))

04

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Glennkill - ovce vyšetřují?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek