Kniha Zlatý kompas (verze s obálkou pro dospělé) - obálka

Zlatý kompas (verze s obálkou pro dospělé)

Jeho temné esence I.

Autor:

Originální název: His Dark Materials - Northern Lights
Překlad: Dominika Křesťanová

EAN: 9788072038756

Edice: Sci-fi, fantasy
Formát: 400 stran, vázaná
Rok vydání: 2007

Hardcover400
Argo

Doporučená cena: 279,- Kč

Objednávka: Knihu Zlatý kompas (verze s obálkou pro dospělé) můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kniha Zlatý kompas je první díl rozsáhlé románové fantasy trilogie Jeho temné esence.
Děj knihy se odehrává v paralelním světě podobném tomu našemu, kde žije dvanáctiletá Lyra. Každý člověk tam má svého daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším spodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích. Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni. Na cestě ji provází alethiometr, přístroj podobný zlatému kompasu, který tomu, kdo s ním umí zacházet, odpoví na každou otázku.

Podle knihy byl natočen stejnojmenný film Zlatý kompas, který vstoupil do kin v roce 2007.

 

Ohlasy a odkazy:

P. Pullman: Zlatý kompas - recenze, Zdena Štouračová, Fantasya.cz

Recenze v médiích

Philip Pullman, Zlatý kompas - Jeho temné esence
A2, Jiří G. Růžička, 08.08.2007

(...) Autor navíc příběh vrství tak, že jedna ze základních zápletek se rozuzlí již v polovině knihy a dále se rozvíjí jiná, lehce načrtnutá na jejím začátku. Pullmanův román si prostě s Potterem nezadá, a vzhledem k tomu, že vyšel v roce 1995, můžeme těžko mluvit o plagiátu. Jeho temné esence tak jsou dalším literárním dílem, které může číst jak dospívající, tak i dospělý člověk.

Za pět minut dvanáct
Hospodářské noviny, Ivan Matějka , 11.05.2007

(...) Ovšem Pullmanova trilogie se stejně jako dozrávajícím čtenářům zamlouvá i čtenářům dospělým. I ti se nechají okouzlit neuvěřitelnými příhodami dvanáctileté Lyry, jež v doprovodu svého strážného "daemona" Pantalaimona (láskyplně přezdívaného Pantík či Pant) podniká dobrodružnou pouť rozličnými světy, které se tomu našemu blíží i vzdalují.

Názory našich čtenářů

*****
Výborná kniha
Bl00dsuck3r, 20.02.2012

Pro mne byla tato kniha velmi příjemným překvapením. Autor zasadil svůj děj do naprosto skvělé kulisy a atmosféru knihy doplňuje skvělý spád a jazyk. Děj shledávám velmi povedeným a už na začátku jsem si oblíbil daemony, neodlučitelné a bdící strážce. Po zakoupení této knihy jsem si ji přečetl já, posléze můj kamarád a oba dva jsme si to náležitě užili. Pakliže je někdo příznivcem velmi dobré fantasy, tomu tuto knihu vřele doporučuji.

Přebal nic moc ale kniha skvěla
Petr Smolka, , 18.05.2011

Tuto knihu a celou trilogii jsem přečetl už minimálně 5x a proto můžu říct je určena dospělým a mladším. Kniha obsahuje mnoho úvahových otázek a odpovědí na ně takže člověka donutí uvažovat čtenáře o celém příběhu. V každém díle se ukazuje jiný hlavní hrdina, který se vždy setkat s hrdiny minulých dílu. Knihu doporučuji všem co obdivuji fantazi, scifi a dobrodružné romány, které mají bohaty děj.

2.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Zlatý kompas (verze s obálkou pro dospělé)?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek