Kniha Čarodějka z Portobella - obálka

Čarodějka z Portobella

Autor:

Originální název: A bruxa de Portobello
Překlad: Pavla Lidmilová

EAN: 9788072038749

Formát: 264 stran, vázaná
Rok vydání: 2007

Hardcover264
Argo

Doporučená cena: 248,- Kč

Objednávka: Knihu Čarodějka z Portobella můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Panna? Světice? Mučednice? Šílená? Kdo je Athéna?

Paulo Coelho přináší v Čarodějce z Portobella fascinující a dramatickou zápletku, v níž čtenář odhalí dlouhou tradici, založenou na ženské síle a na lásce.

Athéna má v sobě přirozený dar. Tato adoptivní dcera Libanonky a zámožného podnikatele z Bejrútu přesídlí s rodinou do Londýna krátce poté, co v její zemi vypukne válka. Na univerzitě se seznámí s mužem, který se stane otcem jejího syna, ale potíže, jimž dívka čelí, vedou k rychlému rozpadu jejich manželství. Jako matka nemůže nemyslet na ženu, která jí dala život, a aby pochopila, jak ji mohla po narození opustit, vydává se tuto svou biologickou matku hledat do Rumunska. Cesta však nás nikdy nezavede jen tam, kam jsme zamýšleli jít, a to, co Athéna na této cestě odhalí, změní navždy její život i životy lidí kolem ní.

Přeložila Pavla Lidmilová

Recenze v médiích

Láska dává lidskému údělu vyšší smysl
PRÁVO, František Cinger, 11.04.2007

(...) Paulo Coelho se ve svém novém románu Čarodějka z Portobella pokusil obrazně odpovědět na podstatné otázky lidské existence. Co nás určuje? Co dává naší existenci smysl? Co nám poskytuje radost? Cestou za tímto poznáním se vydala Libanonka Athéna, vlastním jménem Sherine Kalil, jejíž příběh vyprávějí lidé, kteří ji poznali. (...) Coelhovi jako už tolikrát pomáhá náboženská víra, nevzývá však jediného Boha, ale respektuje i rozhodnutí těch, kdo "pohansky" velebí Velkou Matku jako stvořitelku i projev života. Skutečný, pozemský život staví nad všechny hodnoty. Možná i proto jsou jeho knihy přeloženy do 62 jazyků a vycházejí ve 150 zemích světa.

Názory našich čtenářů

*****
Skvělá kniha
Lenka, Benešov, 19.01.2016

Tato kniha je moc fajn, několikrát jsem se k ní vrátila a čte se opravdu sama. Skvělá.

*****
Vynikající kniha
Adéla, 31.07.2012

Knihu mohu jen doporučit, čte se jedním dechem.

Anna, Praha, 17.03.2009

Nechápu, jak někdo o týhle knížce může napsat, že je nudná. Osobně jsem od něj lepší nečetla...Nemyslim si,že jsem víc než kdokoli jiný, ale myslím si, že jeho filosofii né každý pochopí, protože né každý je tomu přístupý... když někomu připadá sama o sobě myšlenka, že si půjdu vlastní cestou bez ohledu na ostatní nemožná a nedokáže se s ní ani trochu ztotožnit, tak pak se nemůže začíst do knižky, která má v sobě velice hluboké myšlenky, která mě osobně pomohli 'v růstu'. Úžasná knížka, nevím, co víc dodat.

Žádný propadák
Aneta, , 18.01.2008

Právě mám knížku Čarodějka z Portobella rozečtenou a vždycky se těším, až budu pokračovat dál. Zatím se mi líbí, člověk na hodně věcí přijde, až když je pozdě.

Zajímavé:-)
Katka, Brno, 05.01.2008

Ze začátku jsem ji chtěla odložit, protože jsem si říkala, tohle přece není Coelho, ale pak jsem si zvykla a bylo mi líto, když knížka skončila. Je strhující, vtáhne dokonale do děje a člověk si nepřipadá tak bezmocný, když vidí, že bezmocní jsou i všichni okolo.

25

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Čarodějka z Portobella?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek