Kniha Nepříjemná pravda - obálka

Nepříjemná pravda

Naše planeta v ohrožení – globální oteplování a co s ním můžeme udělat

Autor:

Originální název: An incovenient Truth
Překlad: Jitka Fialová

EAN: 9788072038688

Formát: 329 stran, brožovaná
Rok vydání: 2007

Paperback329
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Nepříjemná pravda můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Málokterá kniha s tematikou životního prostředí se stane bestsellerem. Bývalý americký viceprezident Al Gore to však dokázal, a dokonce podruhé. Po Zemi na misce vah z r. 1992, mimořádně kvalifikované a ucelené analýze celosvětové ekologické krize, vydal v roce 2006 další pozoruhodné dílo – Nepříjemnou pravdu. Na bohatém materiálu zde dokládá, že globální oteplování skutečně probíhá. Fakta ilustruje pečlivě vybranými fotografiemi, názornými grafy, četnými mapami i jedinečnými osobními zkušenostmi. Svou knihu překládá jako výzvu ke změně přístupu k naší vlastní planetě.
Na základě knihy vznikl také úspěšný stejnojmenný dokumentární film, který získal Oskara za nejlepší dokument.

Recenze v médiích

Čeho si pan prezident nevšiml
LIDOVÉ NOVINY, Jan Pretel, 19.05.2007

(...) Al Gore jak v knize, tak i ve filmu postupuje značně systematicky. Vysvětluje podstatu skleníkového efektu a objasňuje příčiny jeho zesilování vlivem narůstajících koncentrací skleníkových plynů, neboť právě ty ze zcela zřejmých fyzikálních příčin přispívají k nárůstu globální teploty planety. (...) Knížce i filmu je třeba přiznat, že jejich obsah a ladění může veřejnost znejistit a vzbudit v ní nakonec i přesvědčení, že probíhající změny je třeba brát vážněji než dosud, nepodceňovat je a zamýšlet se nad nimi, což byl zřejmě i hlavní záměr.

Názory našich čtenářů

*
Je autor hlupák nebo podvodník?
Richard III., , 16.09.2008

Když opravdu věří, že lidi v rozhodující míře způsobují oteplování, že oteplování bude (nejen) pro lidi katastrofou a že lidi neuvěřitelně drahým a drastickým omezením rozvoje lidské společnosti dokáží teplotu Země zase snížit, pak je autor nesporně hlupák. Když tomu nevěří a jen lidi straší, pak je nejspíš podvodník, kterému jde o to, aby jeho vlastní firmy zaměřené na zisk z nedomyšlených, drahých a téměř neúčinných 'protioteplovacích' aktivit co nejvíc vydělaly. Všechny předpovědi katastrof skončily katastrofou těch předpovědí. Přesto se znovu a znovu najde dost slepě věřících.

No
Martin, Praha, 11.09.2008

Pro ddf, Brno: Jasně, tání ledovce na Kilimandžáru je totiž způsobeno ochlazováním, že? Jinak, sdílím názor pana Slavíčka z Brna.

*****
Vůbec ne špatná myšlenka
Leela, Lešná, 07.03.2008

Kniha Ala Gorea možná nepřesvědčí zaryté odpůrce globálního oteplování,ale snad by je mohla donutit chovat se k přírodě jako takové šetrněji a umírněněji...

Zelená propagadna
ddf, Brno, 27.06.2007

Doporucuji si precist od Crichtona : Rise strachu. Crichton ma ve sve knize peknou resersi odkazu na danou problematiku. Zeleni by se meli zabyvat necim jinym smysluplnejsim, nez oteplenim o 0,2°C napr. kaceni pralesu nebo ochranou ohrozenych zvirat. Gore si ohriva svou vlastni polivcicku (ma z toho taky zisky, viz jeho firma). Tohle je jen nepodlozena propaganda, jak kniha tak i dokument. Staci si najit napr. odkazy tykajici se Kilimadzara. Tani ledovce na Kilimandzaru neni zpusobeno oteplovanim.

Nikdo tady nemluvil o zelené planetě
Jan Ohnmacht, student gymnázia, Albrechtice, 03.06.2007

Tato kniha mě velmi zaujala a byla prvním impulsem, který mě donutil se touto problematikou zajímat, řekl bych, že toto je nejlepší kniha i film o tomto problému, protože jsou velice přesvědčivé a Al Gore je skvělý řečník a JEHO ARGUMENTY JSOU PRAVDIVÉ. A toto prohlašuji a nepovažuji se za hloupého ani lehce zmanipulovatelného!!! Toto co tady napsal pan Motl bych rád okomentoval a vyvrátil některé z jeho argumentů, protože toto může napsat jen příznivce červené planety, který si tento problém neuvědomuje. Zároveň přirovnávat tuto knihu k Mein Kampf je úplně neyslitelné, protože to je jeden ze symbolů nacismu v evropě, pane Motle, ani si neuvědomujete jak jste poplival památku lidí, kteří kvůli tomu aby svrhli tento režim položili život!!! Ale zpátky ke knize, Pan Gore se ve svém díle odkazuje na vědecké práce VELICE ČASTO a není jako Philip Kooney, aby si dovolil tyto práce upravit jak pan Motl také naznačil. Dále vůbec zde není překroucen vztah mezi oxidem uhličitým a teplotou. Tento vztah je vzájemný takže váš argument, že příčinnou byla teplota, je nesmysl jelikož teď jsou příčinou, a to i podle zprávy OSN, na kterou také upozorňujete skleníkové plyny. A nakonec k tomu růstu hladin moří... v té zprávě OSN, o které mluvíte je předpovídaný růst hladiny moře o 1 metr, takže by jste měl pravdu, jenže také je tam varování, že globální oteplování může vést k nezvratným změnám na světových ledovcích (rozpuštění), což by znamelo mnohokrát vyšší růst, který také prezentoval pan Gore. Myslím, že většina připomínek pana Motla je vyvrácena, takže už bych chtěl jen tuto knihu i film doporučit všem lidem a připomenout, že naše planeta nemusí být zelená stačí, když zachráníme alespoň tu modrou.

1.25

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Nepříjemná pravda?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek