Kniha Zlatý kompas (verze s obálkou pro děti) - obálka

Zlatý kompas (verze s obálkou pro děti)

Jeho temné esence I.

Autor:

Originální název: His Dark Materials
Překlad: Dominika Křesťanová

EAN: 9788072038862

Edice: Sci-fi, fantasy
Formát: 420 stran, vázaná
Rok vydání: 2007

Hardcover420
Argo

Doporučená cena: 279,- Kč

Objednávka: Knihu Zlatý kompas (verze s obálkou pro děti) můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kniha Zlatý kompas je první díl rozsáhlé románové fantasy trilogie Jeho temné esence.
Děj knihy se odehrává v paralelním světě podobném tomu našemu, kde žije dvanáctiletá Lyra. Každý člověk tam má svého daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším spodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích. Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni. Na cestě ji provází alethiometr, přístroj podobný zlatému kompasu, který tomu, kdo s ním umí zacházet, odpoví na každou otázku.

Podle knihy byl natočen stejnojmenný film Zlatý kompas, který vstoupil do kin v roce 2007.

 

Ohlasy a odkazy:

P. Pullman: Zlatý kompas - recenze, Zdena Štouračová, Fantasya.cz

Recenze v médiích

Nechte děti pořádně se bát
LIDOVÉ NOVINY, Jana Sýkorová, 16.06.2007

(...) Bylo by skvělé objevit další svět někde mimo Zemi, potkat nové přátele a zažít přitom spoustu dobrodružství. Holčičce Lyře z trilogie Angličana Philipa Pullmana se to vše podaří. Jenže nejde o příběh plný šťastných konců, ale o fantasy horor. Byť pro děti.(...) Překlad nedosahuje čtivosti originálu (...) vydání trilogie - s pokračováním Jedinečný nůž a Jantarové kukátko - je nicméně pozoruhodná událost.

Názory našich čtenářů

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla!
Barbora, Neratovice, 18.04.2010

Odvážím se tvrdit, že jsem velmi náročná čtenářka žánru fantasy a poznám dobré fantasy od předimenzovaného propadáku. Trilogie Jeho temné esence mě uchvátila. Takový pocit jsem zatím u jiné knížky nepocítila. Líbí se mi nápad s daemony, prolínání světů, nnáboženský podtext a samozřejmě jazyk i postavy. Obzvlášť skvělá mi přijde postava paní Coultrové. :) Rozhodně všem doporučuji.

Vynikající čtení
05.01.2010

Kniha Zlatý kompas je nádherná. Celou dobu na vás působí mráz zima, prostě se do toho zažerete jako byste tam byli. Líbí se mi nápad s deamony.

Jeho temné esence
16.02.2009

Jeho temné esence je moc zajimavá trilogie. Já sama už všechny tři díly přečetla, nebudu skrývat že z konce jsem byla trochu smutná. Líbila se mi v té knížce spousta věcí, obzvlášť ten nápad s daemony. Jeho temné essence už přede mnou četla má starší sestra když byla před deseti lety těhotná a řekla že by si Jeho temné esence přečetla znovu. a já s ní!:))

Severní světlo
Jitka, Praha, 15.08.2007

Obávám se,že recenzenti měli pravdu,(mám i anglickou verzi), v kvalitě překladu. Vyskytují se tu výrazy jako 'nápis románským písmem'... možná by se vyplatila trochu pečlivější redaktorská práce, nicméně myslím,že knihu přečte celá naše rodina a někteří naši přátelé opravdu s potěšením. Příběh dobře graduje ,není to prvoplánové čtení, které Vám jasně říká, co si o věci myslet, a ikdyž je to kniha pro děti, svoji polohu si v něm najdou i dospělí.Příjemné prázdninové čtení i pro nečtenáře fantasy literatury.

04

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Zlatý kompas (verze s obálkou pro děti)?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek