Kniha Let čarodějnice - obálka

Let čarodějnice

Autor:

EAN: 9788072039975

Formát: 268 stran, vázaná
Rok vydání: 2008

Hardcover268
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Let čarodějnice můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Hlavní hrdina románu je obyčejný devětatřicetiletý Pražák. Jediné, co jej odlišuje od masy okolních bezejmenných, je, že hned v úvodu nedopatřením zabije jiného bezvýznamného občana. Pochybnosti, výčitky a drobné psychické výmyky se u něj začínají dostavovat až postupně, na pozadí dalšího děje.

V něm nescházejí ne vždy chytré a krásné ženy, poněkud komická a nenaplněná láska, a filmy, jakkoliv spíš staré a špatné, než nové a dobré. Nic z toho hrdinu nepřipoutá k přítomnosti natolik, aby se nakonec nepokusil z toho všeho uprchnout. Město v jiné evropské zemi, kde se pokouší zakotvit, naučit se podle stručného turistického slovníku dosud neznámý jazyk a začít nový život, jej zprvu okouzlí. Avšak po roce, naplněném pochybnou obživou a nečekaně vřelými vztahy s jistou vdanou maďarskou emigrantkou a její nepravou budapešťskou tetou, která se živí jako druhořadá věštkyně, se vrací zpátky do srdce Evropy.

Když nastupuje do letadla, má dojem, že má za sebou nejnáročnější dobrodružství svého života.
V tu chvíli netuší, že to nebylo nic proti tomu, co ho čeká po přistání.

 

Ohlasy a odkazy:

"Třepotavý let", Kryštof Špidla, A2, č. 31/08

 

Přečtěte si také ukázku z knihu.

Recenze v médiích

Ocitli jsme se uprostřed zrychlení
PRÁVO, František Cinger, 14.06.2008

(...) Nyní vydal román Let čarodějnice. Čas, během kterého text uzrával, je na výsledku znát: Hakl v něm potvrzuje, že patří k nejvýznamnějším autorům současné české literatury.

Hakl, Emil: Let čarodějnice
iLiteratura, Emil Hakl, 19.05.2008

První den, kdy jsem to nevydržel, bylo úterý. Vešel jsem v devět patnáct ráno hlavním vchodem do obchoďáku, vyjel až na horní galerii a zaujal postavení za umělým keřem. Zpoza něj jsem se dopodrobna obeznámil se situací.

Hakl, Emil: Let čarodějnice
iLiteratura, Petr Vaněk, 03.05.2008

Jan Beneš je vyměněn za brzkého čtyřicátníka, jehož sice oslovují mnohými přízvisky (přidržme se Pyšana), ale ve skutečnosti zůstává jako postava bezejmenný. Tento Pyšan hned po prvních stránkách románu zcela iracionálně pobodá nožem člena ochranky v Tesku, následně podniká pravidelné tripy na přírodních halucinogenech a co chvíli je stínán telefonáty všetečné kamarádky Baruny.

Květen: Emil Hakl
LIDOVÉ NOVINY, Ondřej Horák, 29.05.2007

(...) Let čarodějnice vypráví o zběsilosti srdce i světa, o zmatcích v hlavě i ve fungování mezilidských vztahů. Prozaik znovu osvědčil svou schopnost nevšedních popisů obyčejných věcí i smysl pro humor a nadhled. Emil Hakl je sice jako autor uvězněn ve svém životě, ale to jeho dílům dodává na síle i na důvěryhodnosti. Let čarodějnice opět dokazuje, že pražský prozaik je v disciplíně "zachycení české přítomnosti" jedinečný.

Názory našich čtenářů

vyprávěcí exhibice
milovnik.caje@seznam.cz, Praha matka měst, 21.08.2008

Včera večer jsem to ukončil, někde za Modelo jsem to utnul a abych zjistil, o co jsem přišel, učetl poslední dvě kapitoly = O rodičích a dětech mě vzalo u srdce, tady bloumám v exhibici vypravěče, sice možná kvalitnější než exhibice Viewegha, ale přijde mi to málo. Tak jak řiká Vaněk na iLiteratuře: ...(jazykové) žonglérství, neřkuli komediantství si zadává i s meritem věci, o které se vypráví, neboli „děním“ samotným, jež se místy ocitá na vedlejší koleji... Ta kniha nemá žádný cíl, kromě jazykové či vyprávěcí exhibice a marnosti promrhaného času (Pyšana a spol), ať s videem nebo bez něj, mě ten příběh (jako čtenáře) ničím neobohatil.

Let do čarodejnice
Ernest Schwerstein, Červený Kostelec, 16.08.2007

Benešovsko - Haklovské oko vystrčilo svůj pediskop jakoby dál od hradu, ale autor jen rozvíjí po našem a parafrázuje různé úspěšné světové romány. A to je dobře nebát se jít s kůží na trh.S takovou průpravou v terénu jakou tento autor má se nemusí nic bát. Jen si vemte tu scénu, když odlétá zpět do SRDCE evropy, ten krásný popis startu letadla. To se jen tak nevidí.Mnoho Zdaru Honzo.

02

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Let čarodějnice?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek