Kniha Korvína čili Kniha o havranech - obálka

Korvína čili Kniha o havranech

Autor:

EAN: 9788025700556

Formát: 209 stran, vázaná
Rok vydání: 2009

Hardcover209
Argo

Doporučená cena: 278,- Kč

Objednávka: Knihu Korvína čili Kniha o havranech můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Rákosova próza je strhující, okouzlující, hravé, překvapivé, poučné a originální čtení. Je to kniha, která dožene čtenáře k slzám i ke smíchu. Z této mozaiky historek, bizarních výčtů, básní v próze, aforismů a absurdit postupně krystalizuje autorův sarkastický pohled na maskulinní mýtus. Pod krustou humoru prorostlou žilkami ryzí poezie lze však vposledku vycítit lehký smutek ze nevyhnutelné nestálosti, z míjení času i lidí. Ale smutek rozhodně není něco, s čím by si neporadil ostrý zoban.

Recenze v médiích

Petr Rákos - Korvína čili Kniha o havranech
A2, Pavel Šidák, 16.09.2009

(...) Korvína se zásadně vymyká všem literárním konvencím. Složená z krátkých kapitol, suverénně prochází všemi možnými žánry: využívá, paroduje či modifikuje text odborný i útvary beletristické, kroniku, přírodovědecké (ornitologické) pojednání, milostný román, bajku, kázání, žánrový obrázek, anekdotu, a mezi ně vsouvá útvary futuristické či surrealistické, založené na pouhé eufonii. Stejný přístup volí autor k jazyku, stylu, tematice, přičemž rozbití (či rozbíjení) literárních a jazykových norem nevede k destrukci výrazu, ale za textem se rýsuje zřetelná dějová linka, příběh či vize fantaskní země havranů - Havranlandu a jeho obyvatel, ani havranů, ani lidí. (...) Kongeniální je grafická úprava Juraje Horvátha.

Názory našich čtenářů

nejlepší
Havran, momentálně Šanghaj, 12.10.2010

Knihu jsem dostal (vzhledem ke své přezdívce) jako dárek od kamaráda, když jsem byl na roční studijní stáži v Pekingu. Pravidelně se u mne na kolejním pokoji scházela skupinka českých a slovenských spolužáků ze dvou pekingských univerzit, aby vyslechli další 1-2 kaptoly. Byla to pro nás vechny úžasná zábava... Vřele doporučuji!!!

Není zvláštní, je hravá
oskar, , 08.12.2009

Kniha je jak třaskavina, vybuchuje na každé stránce, fantazií i moudrem.

Jsem rád, že to vyjde znovu
Jonáš Hájek, Praha, 06.02.2009

Knihu doporučuji. Jméno autora jsem uviděl v nedávno vyšlé knize interpretací V souřadnicích volnosti. Petr Rákos vzbudil mou zvědavost a nezklamal.

Je zvláštní
Liberta, Praha, 04.01.2009

Kniha je zvláštní, čte se lehce, chápe se těžce...i přesto, že jsem autora osobně znala...

04

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Korvína čili Kniha o havranech?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek