Kniha Léto s Káťou - obálka

Léto s Káťou

Autor:

Originální název: The Summer of Katya
Překlad: Jiří Sedláček

EAN: 9788072039067

Formát: 208 stran, vázaná
Rok vydání: 2007

Hardcover208
Argo

Doporučená cena: 248,- Kč

Objednávka: Knihu Léto s Káťou můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Napínavý a uhrančivý román autora proslulého Šibumi je jímavým příběhem tragické lásky a vášně a zároveň i poutavou detektivkou s přesvědčivou zápletkou. Mladý, provinční doktor z malého baskického městečka Jean-Marc Montjean se v létě roku 1914 náhodně setkává s Káťou Trevillovou, záhadnou dívkou z Paříže. Téměř proti své vůli se do ní osudově a beznadějně zamiluje. Nedbá na rady svého staršího, zkušeného kolegy, ani na varování Kátina cynického bratra, který střeží úděsné rodinné tajemství, a ze svého důvěrně známého světa se nechá vtáhnout do víru temných vášní, ústících v hrůzyplnou tragédii.

Recenzi na stránkách iLiteratura.cz najdete zde.

Recenze v médiích

Trevanian: Léto s Káťou (in MfD)
iLiteratura, Richard Olehla, 14.10.2007

Autor Léta s Káťou skrývající se pod pseudonymem Trevanian je v Čechách známý především díky thrilleru Šibumi. Hlavním kladem Léta s Káťou je mimo neoddiskutovatelně strhující tempo psaní především onen zdánlivě klidný, žertovný a bezstarostný viktoriánský jazyk nabitý metaforami a eufemismy, jímž k sobě promlouvají hlavní postavy.

Rozmarné léto mezi Wildem a Poem
RESPEKT, Jan Gregor, 27.08.2007

(...) Z českých autorů připomíná Trevanian nejvíce eklektickou tvorbu Miloše Urbana. Jestli máme právě Urbanovu redaktorskému působení v nakladatelství Argo vděčit za to, že se na našem trhu objevil již druhý - téměř čtvrtstoletí starý - román spíše pozapomenutého autora, můžeme mu za to být vděčni. Přes hororový nádech se dvousetstránková novela čte lehce a rozmarně. Tento způsob Léta s Káťou nezdá se býti ani trochu nešťastným.

Letní čtení s hororovým nádechem
MF DNES, Richard Olehla, 25.08.2007

(...) Léto s Káťou je skvělá oddychovka. Kniha, jež se mění od konverzačky přes romanci k hororu, ubíhá ve strhujícím tempu. (...) Hlavním kladem Léta s Káťou je vedle strhujícího tempa psaní především onen zdánlivě klidný, bezstarostný viktoriánský jazyk. Hovory Káti aMontjeana jsou nabité romantickými klišé, oba lékaři zase spolu jemně ironicky rozprávějí o těch nejobyčejnějších věcech života. Ve vzduchu je cítit lenivost a bezstarostnost. Koneckonců, kdy jindy by mělo dojít k nějakému milostnému dobrodružství než v létě?

Názory našich čtenářů

14.08.2007

Mně se knížka moc líbila, děj je napínavý a ponurý, člověk pořád čeká na to, kdy to bude ten psychologický horor a opravdu se dočká... Poslední stránky jsem doslova hltala...

to se teda těš!
25.07.2007

četl jsem tu knihu. ze začátku se četla velmi dobře a bavila mě, ale poslední kapitola byla pro mě doslova nepříjemný psycho a budu rád když na to rychle zapomenu ;-)

už se těším...
petr@trivia.cz, Brno, 25.06.2007

...a jestli to bude podobný styl jako ŠIBUMI.... mňam :)

03

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Léto s Káťou?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek