Kniha Dějiny ďábla - obálka

Dějiny ďábla

Autor:

Originální název: Une Histoire du Diable
Překlad: Jana Vymazalová

EAN: 9788072039586

Edice: Každodenní život
Formát: 380 stran, vázaná
Rok vydání: 2007

Hardcover380
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Dějiny ďábla můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Francouzský historik moderních dějin Robert Muchembled se ve své vědecké práci zabývá společenskými dějinami, antropologií moci, kriminality a materiálního života v období let 1400–1789, zejména v pařížské oblasti. Na úspěšné studie dějin čarodějnictví Muchembled navázal analýzou obrazu ďábla a podobami Zla v západní civilizaci 2. tisíciletí. Kniha Dějiny ďábla je originální rovněž ve zkoumání vztahů mezi kulturou, pojímáním těla, společenskými vazbami a zobrazováním Zla. Prizmatem obrazu ďábla autor pozoruje a probírá všechny kulturní a intelektuální projevy západní společnosti (literaturu, film, komiksy, výtvarné umění apod.).

 

Ohlasy a odkazy:

"Kolik životopisů má Ďábel?", Jan Lukavec, iLiteratura.cz, 29. 7. 2008 /Zkrácená verze článku vyšla v příloze Orientace Lidových novin, 3. 5. 2008/

 

Recenze v médiích

Muchembled, Robert: Dějiny ďábla
iLiteratura, Jan Lukavec, 29.07.2008

Dějiny Boha jsou zatím zatím v češtině dostupné jen jedny, zato dějiny Ďábla nedávno vyšly druhé v pořadí a knih s touto tematikou na trhu stále přibývá.

Názory našich čtenářů

****
Vzhledem k obsahu knihy by bylo ideální, kdyby ...
Jungolink, 03.10.2017

Vzhledem k obsahu knihy by bylo ideální, kdyby název v sobě nesl ještě slovo „Kulturní“, neboť některé prameny (zpovědní příručky, čarodějnické procesy z pohledu jiných než literární tvorby apod.) zůstaly autorem téměř nedotknuty. Co se však týče ďáblovy úlohy v kultuře druhého tisíciletí našeho letopočtu, jde o výbornou publikaci: Kníže temnot je probírán v kontextu s beletristickou literaturou a jejími předchůdci, s komiksy i „urban legends“ nebo v souvislosti s kinematografií či reklamou. Škoda jen, že se zaměřuje „pouze“ na románsko- a germánskojazyčné regiony; zbytek křesťanského světa je zachycen jen ve formě občasných exkurzů do problematiky.

Precizní dílo!
Salašák, Chlumčany, 12.03.2008

Nebudu se dlouho vypisovat, Dějiny ďábla jsou naprosto úchvatné dílo, které precizně popisuje a vykresluje vnímání určitého fenoménu v různých asociacích. Radost to číst.

22

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Dějiny ďábla?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek