Kniha Magie a manipulace mysli - obálka

Magie a manipulace mysli

Autor:

Originální název: Tricks of the Mind
Překlad: Hana Loupová

EAN: 9788072039425

Formát: 305 stran, vázaná
Rok vydání: 2007

Hardcover305
Argo

Doporučená cena: 359,- Kč

Objednávka: Knihu Magie a manipulace mysli můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Derren Brown (1971) je britský psycho-iluzionista, který nevěří na paranormální jevy. Studoval práva a germanistiku v Bristolu a k hypnóze ho inspirovalo představení hypnotizéra Taylora. Začal se sám hypnózou zabývat a vystupoval po barech. Na Vánoce roku 2000 běžel v britské televizi pilotní díl jeho pořadu Magie a manipulace mysli, který se velmi rychle stal hitem. Brown od té doby vydal tři knihy, dobýval USA na turné za účasti odborníků, kteří měli posoudit, zda je podvodník nebo ne, hrál v televizi naživo ruskou ruletu a vystupoval po celé Británii. V roce 2006 získal cenu Laurence Oliviera za nejlepší zábavní show. Dělal všechno, aby se mediálně zviditelnil, a vydělal dost peněz, aby na jejich vydělávání už nemusel myslet. V knize naznačuje některé své techniky, popisuje metody manipulace mysli, napovídá, jak se naučit „číst“ chování lidí, důkladně probírá umění hypnózy, vysvětluje alternativní medicínu jako placebo efekt a věnuje se také zábavnímu průmyslu kolem magie.

Názory našich čtenářů

Můj názor na knihu
Martina Horníková, email: Martinka.girls@seznam.cz, web: http://superhoolkaa.blog.cz, Tachov, 23.06.2011

Trochu jsem váhala, jestli tuto knihu označit jako dobrou nebo výbornou, nevím, jsem teprve na začátku četby. Mamka ji koupila teprve včera, když jsme jely do Prahy. Každopádně je zajímavá, jen mi v mnohém dělá chaos a někdy jí nerozumím. Nevím, jak se vypořádat s Derrenovým přesvědčením o existenci pravděpodobnosti, nevěřím totiž v náhody. Můj vztah k magii je docela silný, věřím i v nadpřirozeno, a to už od osmi let. Takže mě trošku rozhodilo, když jsem se dověděla, že Derren na nic podobného nevěří. Nevím, jak se dá pravděpodobnost skloubit s hypnózou. Ale asi tomu ještě moc dobře nerozumím. Nemohl by mi to někdo vysvětlit? Kniha je docela silná, takže její přečtení odložím na letní prázdniny. A zřejmě se začnu učit hypnóze... :-) Jsem trochu zmatená, přesto knihu označuji za dobrou :-)

*****
využití
Patrik, Beroun či Moravský Beroun, 12.02.2010

Darrenova kniha je opravdu nejlepší kniha co jsem kdy četl, je to má jediná kniha která mě opravdu baví přečíst. Nebudem jsi nalhávat, že knížky co jsme četli byli poučné a zábavné. Tuto knihu čtu opravdu všude v autubuse, ve škole obzvlášt při hodině chemie která trvá 2 hodiny, ve vaně atd. Ale to už ješ jedno. Tato kniha mě mnohé naučila a pořád učí, obzvlášt když máte tátu psychologa.

Super kniha jež otevře mysl
Martin Šafařík, Louny, 04.08.2009

Velice úžasná kniha. Obzvlášťe kapitola pro zlepšení paměti - po chvilce budete plni úžasu co dokážete! Autor vysvětluje velice srozumitelně zákonitosti hypnózy, sugesce a pod. Konečně někdo přinesl světlo na zem. Navíc je kniha napsána velice zábavnou formou, takže vědomosti nabíváte s radostí:-). Je veliká škoda, že nám p. Brown nechce poskytnout ze svých znalostí více :-(.

Špičková skeptická kniha
Ivo Minařík, Praha, 30.07.2009

Četl jsem to na jeden zátah s výjimkou pasáže o zlepšování paměti - ne, že by nebyla zajímavá, ale vyžaduje pravidelný trénink a já knihu četl spíš jako beletrii. Podložené, dobře napsané, každému doporučuji. (A to i zapáleným zastáncům homeopatie a telepatie, kteří si budou muset utřídit argumenty pro svá tvrzení.)

Dobrý začátek
Honza Č., Praha, 19.05.2009

Je to super knížka.Výborně se čte. Já si tu knížku koupil proto, že jsem viděl v televizi na ČT1 (2006) nějaké videa s Derrenem.Napadlo mne, že bych se něco z jeho profese mohl naučit.A ono to funkuje. Opravdu tuto knihu doporučuji.Dávám 10/10 bodů

15

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Magie a manipulace mysli?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek