Kniha Katedrála moře /váz./ - obálka

Katedrála moře /váz./

Autor:

Originální název: Le Catedral del Mar
Překlad: Lada Hazaiová

EAN: 9788025700129

Formát: 534 stran, vázaná
Rok vydání: 2008

Hardcover534
Argo

Doporučená cena: 378,- Kč

Objednávka: Knihu Katedrála moře /váz./ můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Děj světově úspěšného historického románu Katedrála moře je zasazen do Barcelony 14. století.
Arnau Estanyol, syn uprchlého nevolníka, který ve městě získal svobodu, prožívá ve vzkvétající Barceloně záviděníhodný společenský vzestup. Při pogromu zachrání děti Chasdaje Crescase, význačné židovské osobnosti tehdejšího Katalánska, a ten mu pomůže stát se zámožným finančníkem. Arnau získá i šlechtický titul, ale závist nepřátel na sebe nedá čekat a na scénu vstupuje inkvizice. To vše se odehrává na pozadí barvité mozaiky tehdejšího Katalánska, kde mají své místo prosperující měšťané, nevolníci, opovrhovaní Židé i muslimové potají vyznávající svou víru. A v neposlední řadě upřímně věřící křesťané ze všech společenských vrstev, kteří se pustí do stavby impozantního chrámu zasvěceného Panně Marii.

Kniha zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě.

Více se můžete dozvědět také na samostatných stránkách knihy.

 

Přečtěte si také ukázku z knihu.

Recenze v médiích

Bestseller o úkladech a katedrále
LIDOVÉ NOVINY, Markéta Kořená, 26.07.2008

(...) Katedrála Moře je ambiciózní kniha a mnoho jejích ambicí je a ještě bude naplněno. Navíc si Falcones při promýšlení a psaní svého tlustého historického románu očividně užíval: není spisovatel ani dobyvatel nových uměleckých forem, ale je strhující fabulátor a vypravěč. Ten, kdo se nechá odradit nakladatelským štítkem "bestseller", přijde o požitek z možná trochu narůžovělého, ale veskrze dobrého příběhu, kterých se nám přece tak zoufale nedostává.

Pohádka o dobrém muži
TÝDEN, Pavel Mandys, 07.07.2008

(...) Kniha je solidně zvládnutým historickým románem, který - když si odmyslíme onu idealizaci - dává podrobný obraz o životě Barcelony ve 14. století. Falcones v doslovu píše, že nejen pravidla uspořádání společnosti, ale i některé konkrétní příhody čerpal z historických dokumentů (uvádí především paměti krále Pedra III.). To mu slouží ke cti stejně jako u začátečníka nečekaná řemeslná dovednost - více než pětisetstránkový román se čte velmi snadno, zadrhneme se jen občas u výrazů, které nám pro 14. století připadají příliš sofistikované, patřící spíše do odborného slovníku historiků.

40+1 kniha: nejlepší čtení na léto
MF DNES, Alice Horáčková, 28.06.2008

(...) Což Katedrála moře španělského prozaika a právníka Ildefonsa Falconese, které se v jeho domovině prodalo na dva miliony výtisků, bezesporu je. Má 533 stran a vše, co přitažlivý román potřebuje: lásku, válku, exotiku, protivenství, oběti. Odehrává se ve Španělsku 14. století, kdy katalánský trůn obsadil ambiciózní Pedro IV. Aragonský, začíná válka s Mallorkou, Evropou se šíří mor a Barceloňané zaníceně stavějí svou katedrálu Panny Marie u Moře

Falcones Ildefonso: Katedrála moře
Ostatní, grm, 24.04.2008

(...) Kniha Katedrála moře zaznamenala miliony prodaných výtisků a zaujala přední místa v žebříčcích prodejnosti po celém světě.

Názory našich čtenářů

*****
Určitě doporučuji!!!
Hannah, 05.02.2012

Kniha je neuvěřitelně čtivá a člověk se už během prvních stránek sžívá s postavami a prožívá jejich stratsi i lásky... nemohla jsem se odtrhnout a když jsem zrovna nemohla číst, myslela jsem a těšila se na chvíli, kdy už zase budu moct a knihu otevřít a pokračovat. Opravdu všem milovníkům historických románů, a nejenom těm, doporučuji.

Skvělé
Ája, , 16.04.2011

Tak od toho se nedá odtrhnout !

Výborné.
Romana, , 15.11.2010

Je to opravdu výborný román. Vyprávění má spád, příběh je velmi poutavý.

nenechte si ujit
Martina, Valmez, 07.10.2010

Nejsem vášnivá čtenářka, která přečte všechno, co se jí dostane do ruky. Tím spíš jsem byla překvapená, jak rychle otáčím stránky této knihy. Autor nutí čtenáře přemýšlet nad udalostmi a přitom nevnucuje vlastní názory. Je to skvěle napsané!! Doporučuji.

Katedrála moře
Milada, Velká Losenice, 26.07.2010

Krásný, historický, do detailů vylíčený román, lehce čtivý a napínavý.Je těžké se od něj odtrhnout, byla jsem stále zvědavá, co bude dál.. Všem doporučuji!!

15

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Katedrála moře /váz./?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek