Kniha Všichni krásní koně - obálka

Všichni krásní koně

Autor:

Originální název: All the Pretty Horses
Překlad: Tomáš Hrách

EAN: 9788025700013

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 265 stran, vázaná
Rok vydání: 2008

Hardcover265
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Všichni krásní koně můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Za tento román (první díl tzv. Hraniční trilogie) získal autor v roce 1993 Národní knižní cenu i Národní cenu literární kritiky a rázem se zařadil mezi špičku nejlepších amerických prozaiků.

Kniha představuje ten druh prózy, který má v americké literatuře dlouhou a pevnou tradici – román zasvěcení. Je protipólem akčních velkoměstských zalidněných a upovídaných příběhů. Román je zasazen do roku 1949 – zdánlivě neaktuální doby. Šestnáctiletý John Grady Cole a jeho kamarád Lacy Rawlins utečou na koních ze svého domova v Texasu a vydají se do Mexika. Po cestě se k nim přidá ještě jeden o něco mladší kluk a všichni tři jedou přes poušť, vstříc svému dospělému věku, každý po svém. Hlavní morální i romantický hrdina John Grady Cole si na cestě k dospělosti vyzkouší hned několik rolí najednou: kamaráda, „otce“ i milence.

Názory našich čtenářů

*****
Všichni, kdo chtějí psát...
Ed Scapa, 13.05.2012

Všichni krásní koně je kniha, která má všechny základní prvky dobrého románu: výborně koncipovaný příběh, excelentní literární styl i nepodbízivou čtivost. Hlavní hrdina John Grady prochází vývojem, kdy se z chlapce stává Muž.
Chcete úspěšně absolvovat nějaký kurz tvůrčího psaní? Prostě si přečtěte tuto knížku:-)

*****
McCarthy mne nikdy nezklame
blkr, , 25.10.2010

Posledních pár let se k Mc Carthyho knihám vracím a pořád je v nich něco nového, co mne překvapí a tak nějak povzbudí. Všichni krásní koně jsou opravdu krásná kniha a její přečtení rozhodně není ztrátou času!!

velice kvalitní literární zážitek
P. Weidner, Německo, , 02.03.2010

Cesta je vynikající román, skvěle reflektující naši civilizaci - odkazuji na můj příspěvek u tohoto titulu. Všichni krásní koně je o hledání vlastní cesty v životě a dovolím si říct, že hlavně - a to především - je to příběh o lásce, napsaný jiným, velice působivým a zcela nekonvenčním způsobem. Román obsahuje celou řadu nevyslovených ale z kontextu děje vyplívajících velice hlubokých a zásadních myšlenek, jejichž filosifická podstata a forma vyprávění učinily z tohoto románu velice kvalitní a krásný literární zážitek.

Nenechajte si ujsť
17.04.2009

Cesta je skvelá, ale vlastne ničím neprekvapí. Všichni krásní koně je román dejovo bohatší a myšlienkovo podnetnejší. A aj keď je miestami drsnejší ako Cesta, tak je podľa mňa krajší. Rozhodne si Všichni krásní koně nenechajte ujsť.

2.54

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Všichni krásní koně?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek