Kniha Šternův pokus milovat - obálka

Šternův pokus milovat

Autor:

EAN: 9788072039999

Formát: 216 stran, vázaná
Rok vydání: 2008

Hardcover216
Argo

Doporučená cena: 248,- Kč

Objednávka: Knihu Šternův pokus milovat můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Láska se rodí v křečích, nekonečně dlouho, pomalu. Rodí se od té doby, kdy se narodíme my. Někdy se nestihne narodit, do smrti. Málokdo se okamžitě naučí něco, co nikdy neviděl.

Šternův pokus milovat je časem, místem i osobou vypravěče sevřená novela odehrávající se během několika dní na filmovém festivalu v Lázních - Karlových Varech. Je vyprávěna vnitřním hlasem hlavního hrdiny, třicetiletého Bertranda Šterna, jemuž nechybí nic, pouze znalost toho, co se mezi lidmi traduje jako "mezilidský vztah".

"Šternův pokus milovat čtu jako obraz vyprazdňování současného světa. Erotika na pomyslné hranici porna a vulgarity umožňuje daleko ostřejší pohled na sociální rozpad globalizovaného světa - v tomhle smyslu považuji Zábranského za jediného opravdu výrazného českého autora, který se v této chvíli může srovnávat s podobně píšícími vrstevníky na východě i západě Evropy," píše Zdenko Pavelka.

Recenze v médiích

Zábranský, David: Šternův pokus milovat
iLiteratura, Petr Vaněk, 18.06.2008

Ve Šternově pokusu milovat to skoro vypadá, že je dovoleno říkat beztrestně cokoli, hlavně když řečené vypadá sofistikovaně, resp. hlavně když to vypadá, že vypravěč ví, co říká.

zápisky Petry Hůlové
Hospodářské noviny, grm, 09.05.2008

(...) Zjednodušení tohoto typu právem popouzejí, ale přesto stojí za to tento román číst. (...) Čtení románu se tak stává polemickým rozhovorem autora a čtenáře. Dialogem plným potenciální výbušnosti, vzrušující objevitelskou cestou.

Názory našich čtenářů

Autorův portrét na obálce
Daniel, Praha, 16.05.2008

Dle mého je grafická úprava knihy lepší, než její obsah. A jako by se toho domákl i sám výtvarník. Krom toho, kdo chce pornografii, půjde bez zábran na internet, kdo chce literaturu, nesáhne po Zábranském.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Šternův pokus milovat?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek