Kniha Jatka č.5 - obálka

Jatka č.5

Autor:

Originální název: Slaughterhouse-5
Překlad: Jaroslav Kořán

EAN: 9788025700044

Formát: 185 stran, vázaná
Rok vydání: 2008

Hardcover185
Argo

Doporučená cena: 228,- Kč

Objednávka: Knihu Jatka č.5 můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Jedno z nejoriginálnějších protiválečných literárních děl všech dob vypráví příběh mladého Američana s německými kořeny, který se za druhé světové války dostal do německého zajetí a přežil fatální bombardování Drážďan, aby se v pozdějším věku dožil situace, kdy přestne být vázán současností a dokáže se přesouvat v čase, což mu není až tak moc platné, neboť ho unesou mimozemšťané a vystaví ho ve své zoo jako exponát člověka dvacátého století.

Názory našich čtenářů

*
Nuda, ujeta nuda
Forn, 30.09.2013

Kniha je zhmotneni nudy. Precist - ano, docetl jsem to. Ano, to co o ni pisou je asi pravda - je ironicka, silena, ujeta. Asi mela v ctenari vzbudit nejakou protivalecnou naladu. Ja ji tam nenasel. Myslim, ze musite hulit marijanku, aby vas tato kniha nejak oslovila.
Pro ctenare opravdove literatury bolest od pocatku do konce. Radeji si prectete Vojnu a Mir, nebo z novejsi literatury Laskave Bohyne od Littela.
Pro ctenare scifi radeji Valku stareho muze, nebo Marinaky od ceskeho autora.

Tohle nechte lidem, co se rochni v letech, co jsou davno pryc a ziji v tom duchu doby - vy se do nej nevracejte. A nebo si dejte dva tri jointy, pak vam to mozna prijde dobry.

Must read!
Vojtěch Vondra, Praha, 11.10.2009

S knížkama jsem náladový a trvá mi tak pět deset stran než chytnu tempo a vrhnu se do knížky. U Slaughterhouse Five (četl jsem to v angličtině přece) mi to trvalo tak stránku jednu. Vonnegut vypráví poutavě, vážně i vtipně. Ironie těch nejděsivějších momentů, které jsou přitom úplně k smíchu je úplně absurdní. Chápu, proč se o této knížce říká, že je to jedna z nejlepších protiválečných knih. Po každé stránce ve vás sílí přesvědčení, že je to všechno zbytečné, nelogické a šílené.

0.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Jatka č.5?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek