Kniha Vybrané okruhy z mechaniky pohrom - obálka

Vybrané okruhy z mechaniky pohrom

Autor:

Originální název: Special Topics in Calamity Physics
Překlad: Petra Kůsová

EAN: 978802570064;9788025700648

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 436 stran, vázaná
Rok vydání: 2008

Hardcover436
Argo

Doporučená cena: 458,- Kč

Objednávka: Knihu Vybrané okruhy z mechaniky pohrom můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Prvotina čtyřiadvacetileté, neobyčejně nadané americké autorky, vzbudila v roce svého vydání, 2006, nebývalý ohlas: nejdříve z důvodů atraktivní podoby jako krásná autorka (mnozí tvrdili, že se jí dostalo takové pozornosti jen kvůli tomu, jak vypadá), a hned vzápětí chválou kritiků za výjimečný talent. Detektivní příběh je napsaný s takovou bravurou pro detail i celkovou koncepci, matení i napětí, a s takovým vtipem, že jej někteří recenzenti označili za příliš "velkolepý ohňostroj nápadů a bonmotů".

Román je koncipovaný do kapitol nazvaných podle povinné četby z kánonu americké a světové literatury. Hlavní hrdinkou a vypravěčkou je studentka na vysoké škole Blue van Meerová, která pouze se svým otcem (matka zahynula), vysokoškolským hostujícím profesorem jezdí semestr od semestru od školy ke škole, až na jeden celý rok zakotví na prestižní škole St. Gallway (smyšlené) v Severní Karolíně. Zde se Blue stane záhy členkou tajného eltiního spolku studentů vedených profesorkou filmové vědy charizmatickou Hannou Schneiderovou, jejíž život (i smrt) jsou opředeny samými tajemstvími.

Recenze v médiích

Pessl, Marisha: Vybrané okruhy z mechaniky pohrom
iLiteratura, Petra Kůsová, 17.02.2009

Táta vždycky říkal, že aby člověk vypsal své Životní osudy s očekáváním, že si je někdo přečte, musí mít velkolepý důvod.

Pessl, Marisha: Vybrané okruhy z mechaniky pohrom
iLiteratura, Richard Olehla, 17.02.2009

Debut americké prozaičky Marishy Pesslové s poněkud zvláštním názvem Vybrané okruhy z mechaniky pohrom způsobil roku 2006 v USA pořádný rozruch. Knize se dostalo výborného hodnocení od většiny literárních periodik

Premiantka vypravuje
TÝDEN, Pavel Mandys, 26.01.2009

(...) Začíst se do té tlusté knihy je velmi snadné, jakkoli není určena svátečním čtenářům. Pesslová předpokládá publikum sečtělé, které má přinejmenším mlhavé povědomí o tom, co se děje v knihách, jako je Srdce temnoty, Portrét umělce v jinošských letech anebo třeba Hluboký spánek. (...) Pesslová přichází s postmoderní metaforikou, která předpokládá, že žádnou originální metaforu vymyslet nelze, a tudíž je nezbytné přiznat a citovat původní autory. Je v tom samozřejmě nedůsledná, protože jinak by podobné vsuvky příběh zcela zahltily, ale i tak to dodává knize svébytnou ironii. (...) Svižné dialogy, neotřelé situace a onen přemoudřelý styl dávají dohromady brilantní text, při jehož čtení žasneme, jak někdo tak mladý může být takhle talentovaný.

Názory našich čtenářů

*****
pomalý rozjezd, ďábelský závěr
anton, 09.09.2012

Začátek rozvláčný, v podstatě se nic neděje, u knihy mě udržel zajímavý jazyk, ovšem postupně, po oné mimořádné události nabírá kniha na tempu, které se stupňuje a napětí v závěru vrcholí, že na jednu stranu chcete číst dál a dál, na stranu druhou si chcete tento pocit vychutnat a dopřát co nejdéle.

Skvělé
Pavlína, Brno, 13.02.2010

Nemohu se od této knihy odtrhnout. Je výborná, promyšlená. Bonbónek pro milovníky literatury.

10.11.2009

Škoda, že nelze dát těch hvězdiček šest...tato kniha by si je zasloužila. Krásný jazyk, promyšlená výstavba a jako bonus mozekzavařující tajemství a napětí - prostě pohádka.

doporučuji
řetězka, Praha, 01.04.2009

Kniha výborná a rozhodně oceňuji skvělý překlad, čte se to příjemně, až hltavě.

*****
Fenomén
Lucie K., Řevnice, 04.03.2009

Dlouho jsem se četbou románu takhle nepotěšila. A děkuji Petře Kůsové za výtečný překlad!

25

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Vybrané okruhy z mechaniky pohrom?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek