Kniha Kafkův přítel a jiné povídky - obálka

Kafkův přítel a jiné povídky

Autor:

Originální název: A Friend of Kafka
Překlad: Antonín Přidal, Lenka Sobotová Urbanová

EAN: 9788025703069

Formát: 302 stran, vázaná
Rok vydání: 2010

Hardcover302
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Kafkův přítel a jiné povídky můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Povídková sbírka plná příběhů ze zaniklých židovských komunit střední a východní Evropy, v níž se autor vrací do svého dětství a mládí a rozpomíná se na skutečné postavy a historky, které se o nich tradovaly. Nechybí mezi nimi takové perly krátké prózy, jako povídky Klíč, Kominík nebo Šomele.

Ohlasy a odkazy:

"Prodloužený čas I. B. Singera" - recenze, Jiří Peňás, LN, 20. 10. 2010

Recenze v médiích

Singer, Isaac Bashevis: Kafkův přítel a jiné povídky
iLiteratura, Michaela Plicková, 01.11.2010

Americký prozaik polského původu Isaac Bashevis Singer je v českém literárním povědomí poměrně solidně etablován. Nakladatelství Argo vydalo již na tucet jeho kratších i delších děl...

Prodloužený čas I. B. Singera
LIDOVÉ NOVINY, Jiří Peňás, 20.10.2010

(...) Jak ví každý jeho čtenář, lze Singerovy povídky rozdělit do tří základních tematických množin. Tím prvním je svět východního židovstva, svět jeho rodičů, otce rabína a milující matky, svět zalidněný desítkami postav sousedů, venkovanů, chasidů, rabínů, nešťastníků i osob milujících i milovaných, prosťáčků i dobrodruhů. (...) Druhý okruh představují povídky, v nichž Singer a s ním i jeho postavy, směrují tento tradiční, v mnohém ještě středověký svět židovských štetlů do sekulárního prostředí, nejčastěji předválečné Varšavy, nad níž se vznáší přízrak nadcházející katastrofy. (...) Třetím prostorem příběhů je Amerika a osudy Židů, které do ní přivály evropské běsy. (...) Singer vypráví o strašných věcech, avšak ví, že nemůže nikdy mluvit o ničem jiném než o tom, co přišlo po nich. Jsou to zprávy ze světa, který žije v prodlouženém čase. Bůh, který zůstal ve štetlech, dal tomuto lidu šanci. Jak ji využijí a zda ji pochopí, je pak jen na nich. O tom vyprávějí povídky Klíč, Osud, Syn. A vlastně o tom stále vypráví nekonečný svět Isaaka Bashevise Singera.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Kafkův přítel a jiné povídky?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek